Krásny, žiarivý, biely úsmev? Bez problémov, bez zubára! Máme pre Vás účinnú pastu, ktorá vaše zuby vybieli už po pár použitiach!

Každý z nás by chcel mať perfektný úsmev s krásnymi bielymi zubami. Tie sú neraz považované za akúsi vizitku, ktorá z nás u druhých ľudí zanecháva dobrý dojem. Preto sú mnohí u zubárov ochotní minúť veľké peniaze za rôzne procedúry zamerané na čistenie a bielenie zubov. Ak aj vy chcete mať úsmev podobný celebritám, ktorý vám bude obrazne povedané všade otvárať dvere, prvým krokom je dobrá starostlivosť o chrup a dodržiavanie zásad dentálnej hygieny.

Ak však medzičasom ste starostlivosť o chrup zanedbali, prípadne káva, fajčenie, či iné zlozvyky zanechali na vašich zuboch žltkasté zafarbenie, potom pre vás máme jeden tip, ako to rýchlo napravíte. A nebudete kvôli tomu musieť ani bežať k zubárovi a zaplatiť desiatky eur za bielenie zubov. Na prípravu bieliacej pasty budete potrebovať len dve bežné ingrediencie, ktoré sa dajú veľmi ľahko zohnať v každom obchode s potravinami – citrón a sódu bikarbónu.

Výroba pasty:

  1. Vezmite si sklenenú alebo keramickú misku a nasypte do nej jednu čajovú lyžičku sódy bikarbóny.
  2. Prekrojte citrón na dve polovičky.
  3. Vytlačte jednu polievkovú lyžicu čerstvej citrónovej šťavy.
  4. Citrónovú šťavu vylejte do misky so sódou bikarbónou a dobre obe zložky premiešajte.

 

Postup aplikácie a bielenie zubov:

  1. Po získaní pasty vezmite klasickú zubnú kefku a naberte na ňu trocha vyrobenej pasty.
  2. Ak bude konzistencia pasty príliš riedka, tak stačí, ak si do nej kefku počas čistenia zubov pár krát namočíte.
  3. Následne si bežným spôsobom dôkladne umyte zuby. Avšak nie dlhšie ako spomínané dve minúty.
  4. Na koniec si ústa dobre vypláchnite vodou.

Obe zložky majú silný účinok na zubnú sklovinu, preto je treba limitovať množstvo nanášanej pasty aj čas jej pôsobenia. Ten by nemal prekročiť spomínané 2 minúty. V opačnom prípade by mohlo hroziť, že si poškodíte zubnú sklovinu.

Po skončení čistenia sa pozrite do zrkadla a všimnite si, o koľko sa vaše zuby vybielili. Pamätajte si, že túto procedúru by ste nemali robiť príliš často, aby ste si nepoškodili zubnú sklovinu. Tak raz za mesiac by malo úplne postačovať.

Tiez sa Vam moze pacit