Lekári bežne v rámci preventívnych prehliadok nevykonávajú vyšetrenia na výskyt parazitov. Zistite, či sa aj vo Vašom tele nenachádzajú!

 

Lekári bežne v rámci preventívnych prehliadok nevykonávajú vyšetrenia na výskyt parazitov. Preto je o to dôležitejšia samo diagnostika pomocou rozpoznania príznakov, aby ste sa vedeli pred nimi aj sami ochrániť.

Najčastejšie príznaky parazitov v tele

 1. opakujúce sa kvasinkové infekcie
 2. strata chuti do jedla
 3. bolesti hlavy
 4. neustály hlad
 5. depresia, úzkosť, nepokoj, podráždenosť
 6. krvácajúce ďasná
 7. potravinové alergie
 8. anémia a nedostatok železa
 9. akné, vyrážky, vredy, začervenanie, ekzémy
 10. žiadostivosť po cukre a spracovaných potravinách
 11. chronická únava
 12. nervozita
 13. ťažkosti s dýchaním
 14. nočné škrípanie zubami a prehadzovanie sa počas spánku
 15. problémy s pamäťou
 16. problémy s potenciou u mužov
 17. bolesti a kŕče počas menštruácie u žien
 18. bolestivé alebo stuhnuté kĺby
 19. svrbenie  okolo úst, nosa a konečníka
 20. neustále tráviace ťažkosti

Uvedené zdravotné ťažkosti môžu znamenať aj iné ochorenia, no ak sa vyskytujú častejšie alebo viacero z nich súčasne, s veľkou pravdepodobnosťou sa jedná o parazitárnu záťaž organizmu. Čo robiť v takom prípade? Jednou z možností je odborná diagnostika u lekára. Navštívte preto svojho lekára a požiadajte ho, aby vás vyšetril na príznaky parazitov a keď ich zistí, tak potom aby predpísal adekvátnu liečbu.

Prírodné lieky na odstránenie parazitov:

1. Čerstvý cesnak

Cesnak je jedno z najsilnejších prírodných antibiotík, ktoré dokáže zneškodniť vyše 60 druhov mykóz, baktérií a dokonca aj niektoré druhy vírusov. Alicín, účinná látka z cesnaku, priamo ničí parazity, améby aj iné jednobunkové patogénne organizmy a taktiež viacero druhov mnohobunkových hlíst. Pre aktiváciu alicínu musíte cesnak najprv rozdrviť a nechať ho na vzduchu 5 až 10 minút. Počas tohto času pôsobí enzým alináza, ktorá konvertuje látku alín na aktívny alicín.

2. Klinčeky

Klinčeky sú ďalšou bylinkou so silnými protiparazitárnymi účinkami a to vďaka látke caryofylén. Táto aktívna substancia preniká do krvného obehu a ničí hlavne mikroskopické parazity a tiež larvy a vajíčka väčších parazitov. Klinčeky účinkujú aj na také choroby ako sú cholera, malária či tuberkulóza. Zlikvidujú i candidu, všetky druhy stafylokokov, E. coli a streptokoky.

3. Zázvor

Zázvor nezabíja priamo parazity, je však prospešný pri odstraňovaní plynatosti a nevoľností, ktoré sa spájajú s odumretými parazitmi. Zlepšuje produkciu žalúdočných kyselín, stimuluje cirkuláciu krvi a chráni pred bežnými bakteriálnymi infekciami. Taktiež odstraňuje hlieny zo slizníc čriev a v dýchacích cestách.

4. Uhorkové semienka

Uhorkové semienka sú výborné na odstraňovanie pásomníc z tráviaceho traktu. Obsahujú totiž prospešné enzýmy, ktoré zabíjajú pásomnice. Preto, keď na sebe spozorujete možné príznaky parazitov, určite vyskúšajte tento osvedčený prírodný liek. Pre rýchlu očistu rozdrvte za uhorkové semienka na prášok a každý deň si pridajte 1 čajovú lyžičku do vášho obľúbeného nápoja alebo len tak do pohára čistej vody a vypite to.

5. Tekvicové semienka

Tekvicové semienka obsahujú druh tuku, ktorý je pre vajíčka parazitov toxický. Ďalej obsahujú látku curcurbitín, ktorá paralyzuje parazity a tie následne sa odlepia od črevných stien. Uvedené semienka často používajú čínski lekári pri pásomniciach.

6. Probiotiká

Konzumácia probiotík počas antiparazitárnej kúry je dôležitá preto, lebo mnohé z predošlých látok usmrcujú nielen samotné parazity, ale aj prospešné črevné baktérie. Úlohou probiotík je obnoviť črevnú mikroflóru a urýchliť čas rekonvalescencie. Jedzte prírodné jogurty, kyslú kapustu, kefíry, kvasenú červenú repu či známy kvasený nápoj Kombucha.

7. Kurkuma

Kurkuma patrí medzi najprínosnejšie koreniny, aké môžete užívať. Má silné protirakovinové a protizápalové účinky, urýchľuje hojenie rán, odpudzuje črevné parazity a má tiež výborné detoxikačné vlastnosti. Pre lepšiu absorpciu zmiešajte sušený kurkumový prášok s čiernym korením a olivovým olejom.

8. Čili papričky, feferóny

Štipľavé čili papričky a feferónky obsahujú látku kapsaicín, ktorá ničí mykózy, plesne i črevné parazity. Okrem toho stimuluje cirkuláciu krvi a posilňuje účinok ostatných bylín. Odporúča sa preto kombinovať ju s predošlými vecami.

Tiez sa Vam moze pacit