Lekári povedali 82ročnému mužovi, že mu srdce ide len na 13%. Pozrite, ako sa vyliečil!

Srdce je jediným orgánom tela, ktorý nikdy neodpočíva. Keď prestane biť, máte veľký problém. Tento článok rozpráva príbeh muža so slabou funkciou srdca, ktorý sa napriek lekárom dokázal sám, bez liekov a celkom prírodným spôsobom vyliečiť…

 

Jediné, čo mu pre vyliečenie jeho chorého srdca stačilo, bola obyčajná mrkvová šťava.

Príbeh muža s chorým srdcom

Išlo o 82ročného muža, ktorému podľa jeho lekárov srdce fungovalo už len na 13%. Užíval rôzne lieky, tie však problém neriešili a viedli iba k vytvoreniu závislosti a ďalším komplikáciám.

Neskôr mu z nich bolo diagnostikovaných dokonca zlyhávaní obličiek. Lekári mu vtedy tvrdili, že pre jeho zdravotný stav už nedokážu nič iné urobiť.

Mužova rodina, úplne zdevastovaná a sklamaná, sa začala postupne pripravovať na jeho pohreb.

V danej chvíli bol v najhoršej kondícii počas svojho života – neschopný močenia, slabý a v silných bolestiach.

Po pár dňoch v paliatívnej starostlivosti si vyžiadal pohár čerstvej mrkvovej šťavy, ktorú mu jeho vnuk ihneď aj pripravil a priniesol.

Na prekvapenie všetkých, zakrátko po vypití džúsu sa starčekovi žiadalo na malú potrebu. Navyše sa mu vrátila aj mierna chuť do jedla.

Čo spôsobila čerstvá mrkvová šťava

Okrem uvedených zmien, po ďalších pohároch mrkvovej šťavy zaznamenal aj nával novej energie, moč sa mu začal čistiť a jeho tvár nabrala zdravšie sfarbenie. Ďalej sa mu výrazne zlepšil aj jeho krvný tlak.

Ako neuveriteľne to vyzerá, všetky tieto zmeny nastali už po prvom týždni pitia mrkvovej šťavy 3krát denne.

Samozrejme, keď sa neskôr vrátil do nemocnice, lekári boli z jeho zlepšeného zdravotného stavu dosť prekvapení. Netrvalo dlho a z nemocnice ho úplne prepustili.

Dnes je zdravší a vitálnejší než kedykoľvek za posledných pár rokov.

 

Súvislosť medzi mrkvovou šťavou a zdravím

Mrkva má robustný zdravotný profil. Jej konzumácia vo forme džúsu vám zaistí odporúčaných 18 až 21 dávok zeleniny týždenne, ktoré sú presadzované zdravotníckymi úradmi.

Podľa Amerického ministerstva poľnohospodárstva (USDA) má mrkva nasledujúce zdravotné účinky:

  • znižuje riziko obezity
  • odstraňuje problémy s obličkami
  • pomáha liečiť rakovinu
  • chráni srdce a cievy

Väčšina účinkov mrkvy na srdce sa pripisuje jej jedinečnému nutričnému zloženiu. Ide hlavne o nasledujúce vitamíny:

Vitamín A

Ako uvádza publikácia Fyziológia srdca a obehového systému (Heart and CIRCULATOR Physiology) z roku 2008, dostatočný príjem vitamínu A predchádza a lieči ochorenia srdca.

Táto látka bráni tvrdnutiu a kôrnateniu stien krvných ciev a potlačuje odozvy na stres, ktoré môžu viesť k srdcovému zlyhaniu.

Vitamín C

Podľa Inštitútu Linus Carl Pauling, obsah vitamínu C v mrkve znižuje riziko rozvoja ischemickej choroby srdca a riziko úmrtia v dôsledku iných srdcových ochorení.

Jediný pohár mrkvovej šťavy dodá telu až 10% dennej odporúčanej dávky vitamínu C.

Vitamín K

Vitamín K aktivuje v tele substanciu Gas6. Ide o látku, ktorá podporuje komunikáciu medzi bunkami.

Okrem toho tento vitamín drží pod kontrolou tvorbu krvných zrazenín, čím predchádza možnému vzniku srdcového infarktu, mozgovej príhody a pľúcnej embólie.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit