Len pomocou 2 ingrediencií Vaše póry zmiznú a Vaša tvár bude čistejšia ako nikdy pred tým!

Existujú rôzne kozmetické prípravky, ktoré sú špeciálne vytvorené pre póry, ale nie sú moc efektívne a zvyčajne obsahujú chemikálie.

V dnešnom článku vám predstavíme niekoľko prírodných prostriedkov, ktoré môžu robiť zázraky pre vašu pokožku.

Budete potrebovať niekoľko jednoduchých zložiek, ktoré sú neuveriteľne efektívne.

  1. Citrónova šťava a vaječný bielok

V mise zmiešajte 2 bielky a niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy. Miešajte, kým dostanete hustú pastu a potom aplikujte na tvár. Nechajte pôsobiť 15 – 20 minút. Po tom si umyte tvár. Táto maska ​​je neuveriteľne efektívna a odstráni všetky odumreté časti, extra oleja a zúži póry, rovnako.

  1. Citrónová šťava a paradajkový

Zoberte 2 paradajky a urobte pyré. Potom pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy a miešajte, kým dostanete hustú kašu. Naneste pastu na tvár, najmä na postihnuté miesta. Nechajte pôsobiť do zaschnutia, po dobu asi 15 až 20 minút a potom umyte. Olej sa z tváre úplne odstráni.

  1. Uhorka, ružová voda s citrónom

Tento neuveriteľne výkonná kombinácia je ideálna pre odstránenie pórov z kože. Prvým krokom je olúpať uhorky a nechať mäsitú časť. Potom 1 čajová lyžička ružovej vody a 3 – 4 kvapiek citrónovej šťavy. Ďalším krokom je šíriť zmes na tvar s ľahkou tkaninou, a aplikovať ich na vašej tvári. Nechajte pôsobiť asi 15 minút, kým sa úplne vysuší. Po tom, opláchnite tvár. S pomocou tejto kombinácie, bude vaša tvár bude pružná a mäkká a zároveň sa znížia póry.

  1. Citrónová šťava a ananás

Zmiešajte 2 lyžice ananásovej šťavy a pár kvapiek citrónovej šťavy. Potom zoberte ľahkú látku a namočte ju do zmesi a umiestnite na vašej tvári. Nechajte pôsobiť asi 10 minút a umyte si tvár. Ananás obsahuje enzýmy, ktoré pôsobia na zmenšovanie veľkých pórov.

  1. Citrónová šťava a mandle

Zoberte 5 ks mandle a namočte cez noc. Ráno, rozdrvte mandle a pripravite pastu. Pridajte 1 lyžičku citrónovej šťavy a miešajte. Naneste pastu a nechajte pôsobiť asi 20 – 25 minút. Po tom, umyte si tvár a póry sa výrazne znížia.

Tiez sa Vam moze pacit