Liek na kosti a kĺby. Účinne potlačí zápal.

Príčiny bolestí kostí a kĺbov:

Niektorí ľudia tvrdia, že kosti sú necitlivé a preto v nich nie je možné pociťovať bolesť. Nie je to však pravda. Je potvrdené, že napríklad rednutie kostí známe ako osteoporóza môže spôsobovať silné bolesti v kostiach. Okrem osteoporózy ďalšími príčinami bolestí kostí a kĺbov bývajú zápalové ochorenia ako osteoartritída, reumatoidná artritída či dna.

Problémom bežných liekov na potláčanie bolestí je, že majú množstvo vedľajších účinkov, z ktorých najvážnejší je ich toxicita a poškodzovanie pečene. Pri ich dlhodobom užívaní dokonca hrozí jej úplné zlyhanie. Preto, ak patríte medzi ľudí, ktorých sa dotýka niektoré z uvedených ochorení, potom je tento článok určený presne pre vás.

 

Za svoju silu vďačí tento liek dvom hlavným zložkám – zázvorumrkve.

Zázvor je silným protizápalovým prostriedkom, ktorý nielen potláča samotné zápaly, ale aj výrazne posilňuje váš imunitný systém.

Mrkva, na druhej strane, je plná vitamínov, minerálov a ďalších látok, ktoré vyživujú a regenerujú vaše kosti a kĺby.

Potrebné ingrediencie:

  • 1/2 čajovej lyžičky mletého čierneho korenia
  • 2 cm dlhý odrezok koreň zázvoru
  • 5 až 6 stredne veľkých mrkiev
  • 1 čajovú lyžičku kurkumy v prášku alebo 1 cm dlhý odrezok čerstvej kurkumy

Príprava:

1. Na začiatok očistite zázvor, kurkumu (ak použijete čerstvú) a mrkvu.

2. Všetky suroviny potom vložte do odšťavovača a odšťavte.

3. Na koniec do šťavy pridajte čierne korenie a zamiešajte.

4. Liečivý nápoj je pripravený na užitie. Uskladňujte ho v chladničke.

Ak nemáte doma odšťavovač, môžete suroviny aj rozmixovať v mixéri s pridaním trocha vody. Výsledný nápoj však bude o niečo hustejší, vrátane všetkej vlákniny.

Užívanie:

Jedna dávka takto pripraveného lieku je na 1 deň. Rozdeľte si ju na menšie časti a pite v priebehu dňa, najlepšie 3 krát denne, 15 až 30 minút pred jedlom na prázdny žalúdok. Ak by bola šťava príliš hustá, pridajte do nej trocha vody.

Užívajte denne až do zlepšenia zdravotného stavu. Pozitívnu zmenu v redukcii bolestí a postupnej obnove funkčnosti kĺbov by ste mali zaznamenať už po prvom týždni.

Tiez sa Vam moze pacit