Listy tejto vynikajúcej tropickej rastliny sa používajú na vypadávanie vlasov a na obnovu vlasových korienkov.

Listy tejto tropickej rastliny sa pôvodne používali u pacientoch s horúčkou dengue na zvýšenie množstva krvných doštičiek a zastavenie krvácania.

Neskôr sa však zistilo, že u týchto ľudí mali ešte iný nečakaný účinok, ktorým bolo kompletné zastavenie vypadávania vlasov.

Nie je to úžasné? Predstavte si, že stratu vašich vlasov je možné zvrátiť jednoduchým denným používaním odvaru z pár listov jednej tropickej rastliny.

Prečo listy guavy zastavujú vypadávanie vlasov?

Listy guavy obsahujú viaceré zložky, ktoré vyživujú a obnovujú vlasové korienky, ako napríklad flavonoid quercetín, lykopén a rôzne druhy polyfenolov.

Sú tiež plné vitamínov skupiny B, ktoré patria medzi jedny z najdôležitejších látok chrániace vlasové korienky pred postupným útlmom ich funkcie.

To sa totiž časom končí ich odumieraním a následným vypadávaním vlasov.

Ako používať ?

Vezmite za hrsť čerstvých alebo sušených guavových listov a varte ich v 1 litri vody po dobu 20 minút.

Potom nechajte tento vývar vychladnúť na izbovú teplotu.

Približne 2 dcl vývaru vypite ako bežný čaj.

Zvyšných 8 dcl použite na oplachovanie vlasovej pokožkya korienkov vlasov.

Túto procedúru robte každý deň.

Okrem toho, z času na čas, napríklad 1 krát do týždňa, si urobte vlasový zábal.

Vývar z guavových listov naneste na vlasy a vmasírujte ho do pokožky. Dajte si na to plastikovú čiapku (napríklad sprchovaciu) a nechajte zábal pôsobiť niekoľko hodín. Potom si vlasy premyte čistou vodou.

Masírovaním vlasových korienkov uvedeným vývarom dokážete efektívne kontrolovať vypadávanie vlasov. Guavové listy totiž dokonale vyživia a posilnia vlasové korienky a ich lôžka.

Tiez sa Vam moze pacit