Manžel doktorky užíval kokos dvakrát do dňa, zlepšili sa mu mozgové funkcie

Alzheimer je ťažká choroba. Doktorka Mary T. Newportová zdieľa svoj príbeh so svetom. Je doktorka a jej manžel dostal túto chorobu v päťdesiatych rokoch.

Steve, jej manžel, mal 5 rokov demencie a vďaka magnetickej rezonancie mu bol diagnostikovaný alzheimer. Mýlil si chladničku, príbory, kľučky a tak ďalej. Vždy odpovedal nie, na hociaké otázky ktoré mu boli kladené. Po troch dňoch si spomenul ohľadom prijatých správ, no už bolo neskoro.

Laloky Stevovho mozgu, amygdala a hippocampus mali atrofiu a boli poškodené. Už nemal žiadnu krátkodobú pamäť a namiesto toho si na takéto veci spomínal dni neskôr. Jeho žena mu chcela zmeniť stravu. Steve bral lieky no výsledky sa nedostavili. Pribral na váhe, mal triašky a tak sa žena rozhodla to zobrať do vlastných rúk.

Povrávalo sa, že medicína zvaná Ketasyn AC-1202 bola schopná zastaviť Alzheimer v prvých troch mesiacov. Stevovi dávala dve lyžice tohto lieku denne, po dvoch mesiacoch bol čulejší, šťastnejší a rozprával viac. Triašky prestali a po roku začal rozpoznávať tváre a rozprával so svojou rodinou. Hoci sa mnoho veci zlepšilo, stále to nebolo všetko.

Ako môže ketasyn zaberať na poškodenie mozgu?

Mozog si vyžaduje živiny, 60% glukózy je strávených. Mozog s chorobou nedostáva všetky živiny a má hypometabolizmus či pokles v rozmýšľaní a pamäti. Ketóny sú vedľajšie produkty rozložených tukov a fungujú ako energetické náhrady v mozgu. Omladzujú nervy a neuróny ak boli poškodené. Práve tu, neuróny nie sú schopné absorbovať glukózu a tak vzniká odpor voči inzulínu. Ak sa bunky dotknú ketónov, zomrú.

Ketóny sa objavujú po tom ako hladujeme, no triglyceridy so stredným reťazcom získavajú kyslík s pečeňou a vytvárajú viac ketónov. 97% tukov sú tuky s dlhými reťazcami a majú 14 až 18 uhlíkov.

Kokosový olej je skvelý aj pre Parkinsona, epilepsiu ktorá odoláva liekom, sklerózu, cukrovku a Huntingtonovu chorobu.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit