Máte upchaté tepny? Riešenie sa dá ľahko nájsť nie v lekárni, ale vo vašej kuchyni. Nenapadá Vás aké? Prezradíme Vám to.

Máte upchaté tepny? Riešenie sa dá ľahko nájsť nie v lekárni, ale vo vašej kuchyni. Výsledky z nedávnej štúdie publikovanej v časopise Atherosclerosis ukazujú, že šťava z granátového jablka môže zvrátiť proces aterosklerózy a zabrániť patológii kardiovaskulárneho systému, ktorý môže spôsobiť infarkt a bypass.

Klinická štúdia ukázala, že granátové jablko môže pomôcť vyčistiť upchaté tepny.

Podľa trojročnej klinickej štúdie, publikovanej v časopise Clinical Nutrition v roku 2004, výťažok z granátového jablka zvrátil stenózu karotickej artérie až o 29 rokov a do jedného roka. Bloky sa znížili o 9%, čo zrejme uvoľňovalo artefaktárne efekty z granátového jablka.

Výkonný efekt granátového jablka na kardiovaskulárne choroby dokazujú tieto potvrdené vlastnosti:

  1. antioxidant
  2. protizápalový
  3. Zníženie krvného tlaku

Prečo je toto ovocie tak dobré pre vaše srdce?

Granátová šťava je bohatá na antioxidanty, najmä polyfenoly a vitamín C. Ak je v tele nedostatok vitamínu C, môže to viesť k vzniku kardiovaskulárnych ochorení. S protizápalovými vlastnosťami môže zabrániť srdcovému ochoreniu. Má silný antioxidačný účinok, antihypertenzívny a protiinfekčný účinok. Jedna šťava z granátového jablka denne vedie lekára preč!

Tiez sa Vam moze pacit