Metódy vyliečenia nespavosti u dospelých jedincov

  1. Muškátový oriešok, mlieko a šťava z indických egrešov

Prvý liek na nespavosť je pomerne populárny v zahraničí. Je to domáci naturálny liek ktorý je známy svojou schopnosťou pomôcť človeku zaspať vďaka svojím sedatívnym vlastnostiam.

– pridajte 1/8 čajovej lyžičky prášku muškátového oriešku do hrnčka vlažného mlieka. Vypite to pred spánkom

– prípadne si môžete skombinovať prášok z muškátoveho orieška s čajovou lyžičkou šťavy z indických egrešov, takúto zmes by ste mali vypiť trikrát do dňa, je skvelá na nespavosť, depresie a problémy s trávením

– iný spôsob je pridať si ¼ lyžičky čerstvého muškátového orechu do hrnčeka ovocného džúsu či teplej vody

  1. Rasca

Rasca je pomerne populárnou pomôckou v podpore trávenia, no taktiež sa používa na liečenie nespavosti.

Z rasce si dokážete pripraviť rascový čaj ktorý odstráni nespavosť, ale taktiež únavu. Najprv si musíte zohriať čajovú lyžičku rascových semienok na nízkej teplote na takých päť sekúnd. Potom pridajte jeden pohár vody a zmes uvarte. Následne vypnite varič a zmes vlejte do prázdnej fľaši. Zmes ponechajte odstať na päť minút. Potom zmes oceďte. Pite čerstvý rascový čaj pred spánkom.

Druhý spôsob je zmiešať rozmačkaný banán s čajovou lyžičkou rascových semienok a zjesť túto zmes pred spánkom. Môžete vyskúšať si spraviť prášok zo semienok, no najprv musíte tieto semienka upražiť.

  1. Pohár teplého mlieka so škoricovým práškom

Mlieko si vždy našlo svoje miesto v receptoch od „Starej matere“ a to vrátane nespavosti.

Zmiešajte si ¼ čajovej lyžičky škoricového prášku s hrnčekom teplého mlieka. Vypite jednu hodinu pred spánkom.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit