Modelka odmietla chemoterapiu: Rakovinu porazila ananásom a jogou

  • Candice-Marie Fox (31)  pred tromi rokmi zistila, že má rakovinu štítnej žľazy.
  • Modelka z Houghton Regis, Hertfordshire prešla na zdravý životný štýl.
  • Opustila manžela, začala cvičiť jógu a piť ovocné šťavy. 

Žena, ktorej dávali iba 5 rokov života tvrdí, že porazila agresívnu rakovinu konzumáciou ananásov.

Candice Fox (31) zistili rakovinu štítnej žľazy a okamžite podstúpila operáciu, pri ktorej jej vybrali viac ako 20 rakovinových ložísk. Keď sa však choroba rozšírila a doktori jej dávali minimum rokov života, Candice výslovne odmietla život predlžujúcu chemoterapiu, ktorá jej zabila priateľov.

Svoj život kompletne zmenila, aby sa tejto nepríjemnej choroby zbavila. Začala jesť 3 ananásy denne, rovnako ako desiatky grepov, citrónov, jabĺk, kiwi a banánov.  Toto ovocie obsahuje protirakovinovú bielkovinu nazývanú bromelain, o ktorom niektorí vedci tvrdia, že sa jeho trvalým prijímaním môžete zbaviť nádorov. Bývalá modelka sa začala vyhýbať všetkým toxínom, vrátane alkoholu, mäsa a dokonca aj jej manželovi a do 6 mesiacov tvrdila, že 4. stupeň rakoviny je takmer preč. Aj lekári potvrdili, že v tele žiadne nádory nemá a v súčasnosti vedie internetovú stránku na ktorej motivuje iných, aby svoje zdravie vzali do vlastných rúk.

„Zmenila som celkový pohľad na život.“

„V živočíšnych produktoch je bielkovina, ktorá rakovinu podporuje a ak by som jedla veľké množstvo týchto potravín, moje telo by sa nemohlo liečiť, pretože všetku energiu  by využilo na trávenie. Preto som jedla ovocie, ktoré ma rakoviny zbavilo už za 6 mesiacov. Už nemám žiadne nádory. Dnes som za rakovinu vďačná. Obrátila ma o 180 stupňov.“

Candice si v roku 2011 našla na ľavej kľúčnej kosti hrčku. Ultrazvuk ukázal, že má v tele okolo 20 ložísk. Doktori tvrdili, že ak ich nevyberú, príde o hlas a pravdepodobne do roka zomrie. Preto podstúpila 4,5 h operáciu.

Následne podstúpila aj chemoterapiu a po dvoch mesiacoch jej lekári vykonali kontrolu. Bola zdesená, keď zistila, že rakovina sa rozšírila na pečeň a zadnú stranu krku. Zárodky našli aj v pľúcach. Znamenalo to max. 5 rokov života.  Postup bol nasledovný: chemoterapia. Candice odmietla, nakoľko takouto liečbou už prišla o najlepšiu priateľku Jamie Brownsmead (31) a sesternicu Frankie Gerathy (13). V dôsledku chemoterapie ich telo oslablo a svoj život iba umelo predlžovali. „Bola som vtedy bezradná a pýtala sa seba, čo by som asi tak robila v danej situácii.“

Candice pokračovala: “ Doktori mi radili sa do nemocnice vrátiť, avšak ja som sa rozhodla zbaviť sa tej pliagy a ukázať všetkým, že to zvládnem aj sama. Jedla som veľa ovocia – niekedy aj celý týždeň bez prestávky. Našla som si to na internete a prešla na zeleninovo-ovocnú diétu. Pchala som sa ovocím ako ananás bohatý na bromelain, prestala jesť ťažké jedlá a šetrila si energiu na liečbu. Vyhodila som chemické kozmetické prípravky, prestala fajčiť, začala cvičiť jógu a rozišla sa s manželom. Zapojila som sa do tanečnej skupiny s pozitívnym myslením, objavila čaro meditácie. Stres, chemikálie a živočíšne produkty živia rakovinu a tak som sa im úplne vyhýbala.“

Candice dnes vedie život podľa svojich predstáv, nevstáva smutná a po prebudení si vyberá, čo a ako bude robiť. Jej nádorové markery sú už 2 roky na normálnej hladine a tak s určitosťou možno povedať, že rakovinu má pod kontrolou. Podporuje ju viera, sebaláska a jasný cieľ. Odborník tvrdí, že pacienti ako Candice, ktorí sa liečia klasickou cestou neprežijú, príp. majú veľmi nízku kvalitu života. Diéta hrá dôležitú úlohu, rovnako ako pravidelné cvičenie, pozitívny prístup a dokonca aj duchovno. Veda nám neposkytuje všetky odpovede a veľa z nich zostáva otvorená, mimo naše chápanie.

Onkologický profesor Karol Sikora odpovedal, či je možné, aby ovocie liečilo: „Pravdu nepoznáme. Je však možné, že rakovina, s ktorou Candice bojuje je iba v pokojnej fáze.“ Možno je naozaj pravda, že ananás dokáže poraziť rakovinu, veď aj v onkologických liekoch sú použité rôzne rastlinné extrakty. Dôkaz, že ananás rakovinu vylieči však nemáme. Zdravý život a vyvážená diéta môže pomôcť a zlepšiť fyzický stav pacientov, avšak je nutné sa stále poradiť so svojim lekárom.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tiez sa Vam moze pacit