Najlepšia potravina na krvný tlak, infarkt, mŕtvicu a cholesterol! Je to vedecky potvrdené!

Zdravotné prínosy datlí pre naše telo:

Teraz sa poďme pozrieť bližšie na jednotlivé zdravotné prínosy datlí.

Datle predchádzajú hnačke

Datle majú v sebe vysoký obsah draslíka. Ten podporuje tvorbu zdravej črevnej mikroflóry a zmierňuje zápaly v črevách. Predchádzajú tak vzniku hnačky a dokážu ju aj pomerne rýchlo zastaviť.

Datle regulujú cholesterol

Toto chutné ovocie prečisťuje krvné cievy a predchádza tvorbe povlakov na ich stenách. Taktiež znižujú hladinu triglyceridov, čim prispievajú k celkovému zdraviu obehového systému.

Datle regulujú krvný tlak

Datle, ako sme už spomenuli, majú vysoký obsah draslíka a nízky podiel sodíka, preto sú priam ideálne pri vysokom krvnom tlaku. Okrem toho, 5 až 6 datlí má v sebe okolo 80 mg horčíka v prírodnej, ľahko vstrebateľnej forme, ktorú telo dokáže veľmi dobre zúžitkovať. Horčík, okrem mnohých iných vecí, podporuje cirkuláciu krvi.

Datle pre anémiu

Uvedené ovocie je bohaté aj na železo, preto je extrémne prospešné pri anémii, tehotenstve a pre deti, ktoré odmietajú jesť mäso. 100 gramov datlí dodá telu až 0,9 mg železa, čo je približne 11% odporúčanej dennej dávky. Železo napomáha tvorbe červených krviniek a lepšiemu prekrveniu orgánov.

Datle na mozgovú mŕtvicu

Vysoký obsah draslíka podporuje a zvyšuje výkon nervového systému a predchádza mozgovým mŕtviciam. Denná dávka extra 400 mg draslíka úspešne zabráni rozvoju tohto ochorenia.

Datle pre zdravé srdce

Uvedené ovocie sa ukázalo ako účinný prostriedok pre predchádzanie srdcových infarktov a ischemickej choroby srdca. Vezmite zopár datlí, namočte ich cez noc do vody a ráno si ich pridajte do smoothie, čím výrazne podporíte svoje srdce.

Datle proti zápche

Datle sú tieź extrémne prospešné pri predchádzaní zápchy. Podobne, ako v predošlom prípade, nechajte ich cez noc namočené vo vode a ráno zjedzte datle a tiež vypite vodu, v ktorej sa namáčali. Vláknina z datlí podporí trávenie a voda bude mať mierne laxatívne účinky.

Datle na chudnutie a proti únave

Konzumácia datlí na prázdny žalúdok vám pomôže kontrolovať vašu telesnú váhu. Neobsahujú žiaden cholesterol a zrýchľujú metabolizmus, čím odporujú spaľovanie tukov na energiu. Pomôžu vám takto bojovať aj proti únave.

Tiez sa Vam moze pacit