Najlepšie domáce lieky na vypadávanie vlasov, ktoré zaručene fungujú!

Máte problémy s vypadávaním vlasov? Strata 50 – 100 vlasov je bežná vec, ktorú človek riešiť nemusí. Horšie je, keď sa vypadávanie vlasov stáva viditeľným. Holé miesta bez vlasov značí poruchu, ktorá sa nazýva alopécia. Nie je tak výnimkou, že niektorí muži sú plešatí už vo svojich 30 rokoch.

Plešatosť je zvyčajne spôsobená nejakou hormonálnou poruchou, stresom či nesprávnou výživou. V tomto príspevku sa dozviete niektoré domáce prírodné prostriedky, ktoré sú prínosom pre podporu rastu vašich vlasov. Tu je 6 domácich tipov, ktoré vám môžu pomôcť s vypadávaním vlasov.

Cibuľa a cesnak

Aj lacné suroviny používané v kuchyni nás môžu obohatiť. Patrí sem cesnak a cibuľa, ktorých prírodný zdroj síry stimuluje rast vlasov. Slúži tak najmä ako prevencia na vypadávanie vlasov.Produkcia kolagénu sa zvyšuje s obsahom síry, čo má na podporu rastu vlasov priaznivý vplyv. Nemusíte sa sústrediť len na predaj výrobkov s ich výťažkami v obchodoch. Môžete si urobiť vlastný receptúru.
Cibule sa nakrájajú na jemno a vytlačí sa z nej šťava, tá sa aplikuje na pokožku hlavy a nechá sa pôsobiť po dobu 15 minút, potom sa klasicky zmyje vodou. Dobrým pomocníkom je aj cesnak. Rozdrvte cca 4 – 5 strúčikov cesnaku a zmiešajte ich s kokosovým olejom.Vzniknutá zmes sa povarí na miernom ohni asi 3 minúty a odstaví sa. Vychladnutú zmes aplikujte na pokožku hlavy a jemne vmasírujte. Tento postup opakujte trikrát týždenne, budete mať skvelé výsledky.

Domáce prostriedky proti vypadávaniu vlasov

Najviac prospešným prírodným produktom na vlasy je kokos, respektíve olej a mlieko z neho. Olej si môžete kúpiť – podporí rast vlasov a navyše je aj vyživný. V kokosovom oleji a mlieku sa nachádza rad bielkovín, tukov a minerálov vrátane železa a draslíka. Pri pravidelnom používaní budú vaše vlasy posilnené aj vo vnútri vlasového vlákna. Kokosové mlieko zmiešajte s trochou vody a nechajte zmes na vlasoch a plešine pôsobiť do druhého dňa. Potom si umyte hlavu obvyklým spôsobom.

Henna

Henna je veľmi užitočným prostriedkom pre posilnenie vlasov, sú po nej zdravšie. Netradičnou kombináciou henny s horčicou vznikne zmes, ktorá je proti vypadávaniu veľmi užitočná (tvrdia zástupcovia ázijskej populácie). Všetko funguje za predpokladu, že spojíte 250 ml horčice s 60 g henny a zahrejete. Keď má zmes adekvátnu teplotu, aby ste si nespálili pokožku hlavy, začnite s aplikáciou. V obchodoch možno kúpiť balíček so sušenými listami henny v podobe prášku, efektívne zabraňuje vypadávaniu vlasov a podporí aj ich rast. Henna sa z vlasov zmyje studenou vodou, vlasy sú po tomto procese dokonale lesklé.

Ibištek

V malej obci Kerala v Indii ľudia kombinujúci kokosový olej s ibištekom. Vlasy sú následne silnejšie. Ibištek (Hibiscus) má blahodárne vlastnosti, a to je veľmi užitočné. Chráni vaše vlasy pred ošedivením a znižuje tvorbu nepríjemných lupín. Pripravte si domáce prírodnú receptúru na vypadávanie vlasov. Budete potrebovať dva kvety ibišteka. Tie zmiešate v mixéri so sezamovým alebo kokosovým olejom. Vzniknutú pastu nanesiete na pokožku hlavy alebo priamo na vlasy. Necháte pôsobiť 2-3 hodiny a potom zmyjete studenou vodou.

Amla

Amla čiže „indický egreše“ je bohatým zdrojom vitamínu C. Plody sa sušia a následne rozomelú na prášok. Ten je dostupný v obchodoch so zdravou výživou. 2 tbl. Amly rozdrvte na prášok, ktorý zmiešajte s rovnakým množstvom limetkovej šťavy. Dobre premixujte a naneste na pokožku hlavy alebo vlasy. Nechajte zaschnúť a následne zmyte studenou vodou.

Vajcia

Keďže sme sa zmienili o úžitku síry vďaka obsahu kolagénu, je potrebné spomenúť ešte jeden zdroj – vajcia. Mimo síry sa tu nachádza aj bielkoviny a minerálne látky (jód, fosfor, železo, zinok a selén). Pre rast vlasov sú veľmi dobré. Stačí zmiešať jeden vaječný bielok s lyžičkou olivového oleja. Premixovanú zmes nechajte účinkovať na vlasy po dobu 15 – 20 minút, následne zmyte studenou vodou.Problém s vypadávaním vlasov sme zažehnali, naopak sme podporili ich rast, objem a lesk.

Tiez sa Vam moze pacit