Najsilnejší antioxidant na svete: Zabráni kŕčovým žilám a vyčistí telo do pár hodín

Je neuveriteľné, čo všetko dokáže tento silný antioxidant – výrazne posilňuje steny kapilár, krvných ciev aj artérií, vrátane tých, čo zásobujú srdce. K tomu účinne zmierňuje opuchy dolných končatín.

Je 50 krát silnejší než vitamín E a 20 krát silnejší ako vitamín C. Bez preháňania je možné povedať, že sa jedná o najefektívnejší z doteraz známych antioxidantov na svete.

Ide o lokálne vyrábaný produkt z kôre francúzskej prímorskej (pobrežnej, stredomorskej) borovice, odborne nazývanej Pinus maritima.

Štúdie vykonanej na tejto rastline ukazujú, že obsahuje látku pycnogenol, ktorý sa extrémne rýchlo vstrebáva a už v priebehu 20 minút distribuuje do celého tela.

Navyše, predtým, než opustí telo, stihne v ňom ešte aktivovať vitamín C.

Pyctogenol sa oficiálne používa vo Francúzsku, Fínsku, Holandsku, Nemecku, Taliansku, Singapúre, Južnej Kórei, Argentíne, USA a vo Švajčiarsku.

Účinky pycnogenolu

Z množstva jeho neskutočne potentných účinkov, vymenujeme aspoň tie najdôležitejšie:

  • dramaticky znižuje hyperaktivitu a ADHD u detí
  • zlepšuje elasticitu pokožky
  • znižuje zápaly prostaty
  • znižuje diabetickú retinopatiu a neuropatiu
  • zlepšuje cirkuláciu a vitalitu buniek
  • zlepšuje a predchádza formovaniu kŕčových žíl a znižuje riziko flebitídy (zápalu žíl)
  • redukuje efekty stresu
  • redukuje alergické reakcie
  • posilňuje steny kapilár, artérií a krvných ciev, vrátaný tých, ktoré zásobujú srdce
  • redukuje opuchy dolných končatín

Čo sú to vlastne antioxidanty?

Antioxidanty sú substancie, ktoré chránia bunky pred poškodzujúcimi efektmi voľných radikálov.

Vedci veria, že poškodenia voľných radikálov sú dôležitým faktorom pri rozvoji artériosklerózy, viacerých druhov rakoviny, ochorení srdca, Alzheimerovej či Parkinsonovej choroby a mnohých ďalších chronických ochorení.

Preto sú antioxidanty nenahraditeľné pri ochrane tela pred uvedenými ochoreniami. Podľa mnohých teórií sú voľné radikály zodpovedné aj za starnutie, preto užívanie antioxidantov by ho malo výrazne spomaliť.

Ako fungujú antioxidanty

Keď rozrežete jablko, po krátkom čase začne tmavnúť. Je to preto, lebo práve prebieha proces oxidácie, ktorý sa v prírode, vrátane ľudských buniek bežne vyskytuje.

Keď kyslík príde do kontaktu s bunkami (na ich povrchu, nie keď sa v ich vnútri spaľuje na energiu), spôsobuje v nich zmeny. Niektoré z buniek môžu zahynúť a byť nahradené novými. Je to normálne a zvyčajne nebýva problémom.

Avšak počas tohto procesu sa bunky poškodzujú a môžu vznikať voľné radikály.

Voľné radikály sú atómy alebo molekuly, ktorým chýba elektrón a preto silno reagujú s ostatnými molekulami. Tým môže dochádzať k ďalšiemu poškodzovaniu bunkových štruktúr.

Najhoršia situácia nastáva, ak sa dostanú do styku s ľudskou DNA, ktorej poškodenia môžu viesť k rôznym nebezpečným mutáciám či dokonca k rakovinovému bujneniu. Jedno poškodenie totiž vedie k ďalšiemu a vzniká tak reťazová reakcia.

Za normálnych okolností telo dokáže tieto poškodenia opraviť. Ak ich je však veľa alebo sa v tele nachádza nedostatočný počet antioxidantov, vzniká problém.

Čo všetko spôsobujú voľné radikály

Okrem DNA voľné radikály poškodzujú aj ďalšie telesné štruktúry ako napríklad kolagén v kĺboch, pokožke či orgánoch.

Navyše vyvolávajú starnutie, zápaly svalov a kĺbov, narúšajú činnosť cirkulácie krvi a lymfy, poškodzujú nervový a imunitný systém.

Je zaznamenaných vyše 60 rôznych ochorení, ku ktorým môže viesť rozvratná aktivita voľných radikálov.

 zdroj: http://www.healthyfoodhouse.com/this-is-the-most-powerful-antioxidant-in-the-world-it-prevents-the-formation-of-varicose-veins-cleanses-the-body-in-just-few-hours/

Tiez sa Vam moze pacit