Napätie, stres, úzkosť. Obávate sa ich? Existuje jedna výnimočná rastlinka, ktorá Vám efektívne pomôže sa uvoľniť a relaxovať.

Napätie, stres, úzkosť… Neobávate sa ich? Čo keby sme vám prezradili, že existuje jedna rastlinka, ktorá vás zbaví každodenných starostí či stresu a zároveň vám veľmi efektívne pomôže sa uvoľniť a relaxovať? Nie, nehovoríme o marihuane, ani žiadnej inej nelegálnej rastline.

Tou priam magickou rastlinkou, ktorá dokáže zatočiť so stresom nie je nič iné, ako obyčajný bobkový list.

Na čo prišiel jeden ruský vedec??

Ruský vedec Gannady Malakhov objavil, že táto aromatická rastlinka pochádzajúca z oblasti Stredomoria má niekoľko úžasných a extrémne užitočných vlastností. Pri bežnom použití do jedál pôsobí na nás bobkový list nasledovne:

  • detoxikuje telo
  • spomaľuje starnutie
  • chráni telo pred bakteriálnymi infekciami
  • zlepšuje trávenie
  • pomáha kontrolovať cukrovku
  • zlepšuje zdravie srdca
  • zmierňuje ťažkosti dýchacieho systému

Okrem uvedených známych účinkov zistil, že keď sa bobkové listy spália, tak dym z nich dokáže veľmi účinne zbavovať ľudí úzkosti a stresu.

Ako postupovať pri aplikácií dymu?

Jediné, čo potrebujete urobiť, je vziať jeden suchý bobkový list, vložiť ho do popolníka, zapáliť ho a opustiť miestnosť na 10 minút. Nezabudnite tiež v danej miestnosti zavrieť dvere a okná, aby dym neunikol preč. Je však dobre, ak do miestnosti vidíte, napríklad cez sklenenú výplň dverí, kvôli požiarnej bezpečnosti. Keď sa po 10 minútach vrátite, list nájdete kompletne zhorený a miestnosť bude plná voňavého a bohatého dymu, ktorý v izbe vytvorí špeciálnu atmosféru.

Ako funguje pálenie bobkového listu na stres?

Keď bobkový list horí, uvoľňuje do vzduchu špecifické látky, ktoré vo vás posilňujú pozitívnu energiu a nabudzujú pocity relaxácie.

 

Tiez sa Vam moze pacit