Nápoj na detoxikáciu pečene.

Podľa lekárov je dobrý stav pečene kľúčovým faktorom celkového zdravia. Preto jej pravidelná detoxikácia poskytnúť viaceré prínosy. V pečeni môže dochádzať k vážnym poškodeniam v dôsledku konzumácie spracovaných potravín, nedostatku fyzickej aktivity, znečisteného prostredia, užívania alkoholu či príjmu výživovo nedostatočnej potravy. V uvedených prípadoch sa v pečeni akumulujú toxíny, ktoré zhoršujú jej funkciu a stav.

Keď už pečeň nedokáže odbúravať všetky toxíny, tie sa začnú ukladať v tukových tkanivách, pretože väčšina toxínov je rozpustných v tukoch. To potom predstavuje ďalšie veľké riziko pre vznik rôznych vážnych ochorení ako sú cukrovka, rakovina či ochorenia srdca. Na to, aby ste zastavili tento proces, je potrebné pečeň z času na čas detoxikovať.

Dnes vám ponúkneme recept na 6 zložkový nápoj, ktorý túto prácu vykoná za vás. Okrem toho vám dodá množstvo potrebných vitamínov, minerálov, antioxidantov a elektrolytov.

Počas čistenia pečene je tiež potrebné konzumovať ľahko stráviteľnú potravu.

Ingrediencie:

  • 6 listov šalátu
  • 1/2 citróna bez kôry
  • 2 jablká (umyté a prekrojené na polovice)
  • 1,5 až 2 cm odrezok zázvoru (umytý a ošúpaný)
  • 1 červenú repu (umytá a ošúpaná)
  • 3 mrkvy (umyté a ošúpané)

Príprava:

  1. Vložte všetky suroviny do odšťavovača alebo mixéra. Ak použijete mixér, pridajte ešte 1 až 2 poháre čistej vody.
  2. Odšťavte ich. Pri mixéri výslednú zmes preceďte cez látku alebo gázu.
  3. Pred konzumáciou šťavu dobre premiešajte.

Užívanie:

Pred jedlom 20-30minút. Nevypitú časť uskladnite v chladničke a vypite do 12 hodín. Nápoj užívajte 3 až 7 dní, podľa závažnosti vášho zdravotného stavu a znečistenia pečene. Na prevenciu stačí kratšia a na dôkladnejšiu detoxikáciu dlhšia doba.

Zdravotné prínosy jednotlivých ingrediencií

Šalát obsahuje veľa chlorofylu, ktorý eliminuje toxíny z krvného obehu a tiež neutralizuje ťažké kovy, pesticídy a iné chemikálie.

Citrón je bohatý na vitamín C, ktorý pomáha premieňať toxíny na látky, ktoré sú rozpustné vo vode a ľahko sa z tela odstraňujú, čím sa podporí činnosť pečene.

Jablká sú bohaté na pektín a iné látky nápomocné pri čistení tela a odstraňovaní nánosov z tráviaceho systému.

Zázvor je extrémne prospešný pri liečbe tráviacich ťažkostí ako nadúvanie, plynatosť a zápcha.

Červená repa a mrkva sú bohaté na betakarotén (vitamín A) a rastlinné bioflavonoidy, ktoré stimulujú a zlepšujú funkcie pečene.

Tiez sa Vam moze pacit