Náš recept na bolesť hrdla. Ak nechcete do seba zbytočne pchať samé antibiotiká, určite ho vyskúšajte!222222

 

Ako vidíme bolesť hrdla my?

V prvom rade so po rokoch, čo sa venujeme zdravšiemu životnému štýlu a sledujeme svoje telo i svoje okolie, prišli sme na to, že neexistuje univerzálny prírodný recept na bolesť hrdla, ktorý vždy a každému zaberie. Pretože príčiny sú rôzne a vplyv mnohých ďalších faktorov je nezanedbateľný.

Čo má vplyv na bolesť hrdla ?

  • Na to ako rýchlo zvládnete bolesť hrdla vplýva jednoznačne Vaša imunita. Každý ju máme na inej úrovne. Na jej kvalitu vplýva jednak genetika, ale aj Váš dlhodobý postoj ku zdravému, životnému štýlu. Neviem, či si uvedomujete, že ľudia s nadváhou a zlým životným štýlom bývajú častejšie chorí. Ak patríte medzi nich, čo tak na sebe trochu zapracovať?
  • Ďalší výrazný faktor na to, či bolesť hrdla zvládnete bez liekov a antibiotík je ten, kedy ju podchytíte. Sám mám odskúšané, že ak už pri prvom náznaku bolesti začnem pracovať na jej odstránení, tak uspejem. V minulosti som to 1-2 dni neriešil, a keď bolesť hrdla naplno prepukla, antibiotikám som sa úž nedokázal vyhnúť.

Náš recept na bolesť hrdla

Tento postup máme overený, jednoducho mi zaberá. Vyskúšajte ho! Berte však do úvahy, že je stavaný na môj organizmus. Preto pokiaľ budete mať pocit, že nezaberá, netreba ísť hlavou proti múru a poraďte sa so svojím lekárom

Bolesť hrdla má 2 fázy. Väčšinou po prvej fáze bolesť ustúpi, takže do druhej sa ani nedostanem.

1.fáza – Keď začne štekliť v hrdle

Pokiaľ sa tak stane, osvedčilo sa mi dať do ucha vatu. Do jedálničku zaradím buď cesnakový elixír alebo len strúčik cesnaku. Kloktám si šalviovým odvarom aj 5 krát za deň. Navyše si popíjam zázvorový čaj. A to je všetko. Behom jedného dňa šteklenie ustúpi. Napriek tomu ešte 1-2 dni pokračujem aj s cesnakom aj s vatou v uchu.

2.Fáza – Ak bolesť hrdla neustupuje

Pokiaľ bolesť hrdla behom 1-2 dní neustúpi, prípadne sa zhorší, zoberte si na pomoc aj modernú medicínu. Kúpte si cmúľacie pastilky. Keďže však ide už o liek, o vhodnosti používanie sa poraďte so svojim lekárom, alebo v lekárni.

A je to, bolesť je fuč. Ešte chceme zdôrazniť podľa môjho názoru je základom úspechu pri mojom boji s bolesťou hrdla to, že ju podchytím hneď na začiatku  – v podstate vtedy, keď sa to ešte ani bolesťou hrdla nedá nazvať. Veríme, že aspoň niekomu tento návod na bolesť hrdla pomôže a vďaka nemu nebude musieť do seba „hádzať“ dávku antibiotík.

Tiez sa Vam moze pacit