Naše telo často vydáva zvuky, ktoré by mohli byť znakom menej závažného zdravotného problému. Poznáte naozaj všetky zvuky svojho tela?

Naše telo často vydáva zvuky, ktoré by mohli byť znakom menej závažného zdravotného problému

Viete, že máte hlad, keď vám škvŕka v bruchu. Tu sú niektoré ďalšie telesné zvuky, ktoré často prežívate a ich význam:
  1. Zvonenie v ušiach

To sa často stáva po nejakom hudobnom koncerte. V ušiach dochádza k slabému zvoneniu. Niekedy je spôsobené ušným stavom nazývaným aj tinitus. Je výsledkom infekcie, ktorá sa vyskytuje u starších ľudí. Uši uvoľňujú zvukové vlny do mozgu a interpretujú ich. Tinnitus vydáva neustále slabé zvukové vlny do mozgu.

  1. Vaše kĺby pukajú

Ľudia, ktorí majú veľa, často zažívajú popínavé zvuky vo svojich kĺboch. Tekutina mazí naše kĺby a zabraňuje tomu, aby sa kosti mleli. Ak odtrhnutie vašich kĺbov spôsobí stuhnutie, obmedzenú mobilitu alebo bolesť, potom pravdepodobne trpíte porušeným väzivom.

  1. Pichlavý nos

Hvízdavý nos je zvyčajne spôsobený hromadením hlienu v nosovej dutine. To môže byť tiež spôsobené slzou v chrupke, ktorá môže byť vyriešená chirurgickým zákrokom, ak ste utrpeli nejakú nehodu s nosom. Pred začatím operácie sa poraďte so svojím lekárom.

  1. Čkanie

Držanie dychu príliš dlho bude mať za následok prílišný oxid uhličitý v pľúcach, ktorý uvoľní membránu a zablokuje štikavku. Podráždenie nervov môže predĺžiť vaše štikanie až na 48 hodín. Ak sa vám to stane, mali by ste navštíviť svojho lekára.

Štikavka môže byť znakom nadchádzajúcej cievnej mozgovej príhody. Ak sa sleduje dýchavičnosť alebo bolesť, mali by ste čo najskôr navštíviť svojho lekára.

Tiez sa Vam moze pacit