Nečakajte pokým bude neskoro: Keď zbadáte tieto príznaky, začnite telo ihneď detoxikovať

Chcete zistiť, v akom stave je vaše telo? Potom dávajte pozor na signály, ktoré vám zasiela o tom, či je čisté a zdravé alebo naopak plné toxínov.

Toxíny absorbuje vaše telo každý deň – prostredníctvom dýchania, stravy, vody či dokonca cez pokožku.

Zvyčajne ich dokáže neutralizovať v pečeni a vylúčiť stolicou, močom alebo potom. Avšak nedostatok fyzickej aktivity, prípadne doplnený zlou stravou, mu v tom dokáže zabrániť.

V takom prípade vám telo zašle signály, ktoré je dobre vedieť správne rozpoznať. Tu sú 4 najčastejšie z nich:

1. Fyziologické potreby

Častá návšteva toalety je príznakom, že máte v tele priveľa toxínov. Nemusíte sa však hneď obávať.

Počas toalety zároveň dochádza k ich odstraňovaniu z tela. V opačnom prípade by mohla nastať ich opätovná absorpcia do tela napríklad v hrubom čreve.

V týchto prípadoch je vhodné konzumovať viac tekutín, čajov a probiotík. Pomôžete tým zvýšiť výkon vašej črevnej mikroflóry.

2. Nepríjemný dych

Ďalším typickým príznakom zvýšenej toxicity tela je zlý zápach z úst.

Môže ísť aj o následok patogénnych baktérií nachádzajúcich sa vo vašich ústach a žalúdku, prípadne vysokej koncentrácie toxínov v tele, ktoré preťažená pečeň nie je schopná spracovávať.

Na vyriešenie zlého zápachu z úst si denne čistite nielen zuby, ale aj jazyk a taktiež pite petržlenový čaj, ktorý je prirodzeným detoxikátorom.

3. Sú vám nepríjemné určité vône

Ak vám niektoré parfémy alebo cigaretový dym spôsobujú silné alergické reakcie, môže sa jednať o prítomnosť toxínov v tele. To isté nastáva pri ťažkostiach s pečeňou.

Vtedy sa upchávajú dýchacie cesty a vône tak preciťujete oveľa intenzívnejšie ako obvykle. Môže to viesť až k bolestiam hlavy či nevoľnostiam.

Tu pomôže čaj z hlohu alebo z kvetov púpavy. Dobré skúsenosti boli zaznamenané aj s ricínovým olejom.

4. Ťažkosti schudnúť

Sú zdokumentované mnohé prípady, keď toxíny v tele bránia zhadzovaniu tuku.

Hlavným dôvodom je fakt, že mnohé toxíny (ako je napríklad dioxín či pesticídy) sú naviazané na tuk a preto ho telo drží, aby pomocou neho izoloval toxíny z krvného obehu a dôležitých orgánov.

Uistite sa, že vediete zdravý životný štýl, hýbete sa a konzumujete stravu s obsahom vlákniny a enzýmov (surové ovocie a zelenina).

Týmto spôsobom sa zbavíte nielen toxínov, ale aj extra váhy. Zabijete dve muchy jednou ranou.

Záver

Nezabúdajte, lepšie je telo včas vyčistiť a vyhnúť sa vážnym ochoreniam ako rakovina či cukrovka, než neskôr sa pokúšať uvedené choroby liečiť.

zdroj: http://www.healthyfoodhouse.com/4-warnings-signs-that-your-body-is-full-of-toxins/

Tiez sa Vam moze pacit