Nechutí Vám citrónová voda? Tak po týchto dôvodoch Vám bude určite chutiť. Niekedy sa treba pre zdravie nášho tela premôcť.

Často počúvame od zdravotníckych odborníkov, že konzumácia pohára teplej alebo vlažnej vody s citrónom každý deň skoro ráno je dobrá pre náš wellness.

Tu je dôvod, prečo:

 • Voda je mimoriadne skvelá pre váš wellness, pretože je najefektívnejšou metódou na udržanie hydratovaného tela a pomáha pri vyplavovaní škodlivých toxínov.
 • Citrón je dobrým zdrojom niekoľkých živín, ako je vápnik, draslík, horčík, železo a tiež vitamíny A, C a B-komplex, ako aj pektínové vlákna, bielkoviny a sacharidy. Citrónová kyselina citrónová a jej robustné antibakteriálne, antivírusové a imúnne posilňujúce prísady vám dodatočne pomáhajú udržiavať zdravé.

 

 1. Zlepšuje trávenie

Množstvo zložiek v citróne stimuluje pečeň a produkuje viac žlče, ktoré sú potrebné pre zdravé a vyvážené trávenie potravy. Podobne citrón pomáha tráviacemu systému v oplachovaní nežiaducich materiálov, ako aj kontaminantov z fyzického tela. Každodenné poháre teplej citrónovej vody pomáhajú zmierniť príznaky a príznaky žalúdočnej nevoľnosti, ako je pálenie záhy, pálenie a balónovanie.

 1. Pomáha pri chudnutí

Ak sa pokúšate znížiť hmotnosť, konzumácia pohára citrónovej vody s medom určite pomôže dosiahnuť váš cieľ. Citrón je vysoko v pektínových vláknach, ktoré pomáhajú bojovať s hladom a túžia po dlhšom čase. Podobne zmes teplých vôd, medu a tiež citrónu vytvára omnoho viac alkalického prostredia vo vašom bruchu, čo vám pomáha znížiť hmotnosť rýchlejšie.

 1. Čistí pokožku

Denný príjem útulnej citrónovej vody môže mať obrovský rozdiel vo vzhľade vašej pokožky. Pomáha čistiť vašu krv, ako aj motivuje rast nových krviniek. Navyše vysoký obsah vitamínu C spolu s ďalšími antioxidantmi v citróne pomáha udržiavať pokožku bez záhybov a akné a pomáha bojovať proti škodcom spôsobeným voľnými radikálmi.

 1. Pomáha imunitnému systému

Útulná citrónová voda tiež zvyšuje imunitný systém. Bohatý vitamín C, citrónové pomôcky zvyšujú imunitný systém a pomáhajú fyzickému telu v boji s prechladnutím a tiež chrípkou. Okrem toho citrón zvyšuje schopnosť tela absorbovať železo, dôležitú živinu pre zdravý a vyvážený imunitný systém. Lemon tiež obsahuje saponíny, ktoré majú antimikrobiálne vlastnosti, ktoré pomáhajú udržať infekcie v zátoke.

 1. Zbavenie sa zlého dychu

Kyslá povaha citrónu, v kombinácii s medicínskymi rezidenčnými vlastnosťami medu a vody, by mohla pomôcť zbaviť sa zlého dychu. Vyčistí ústa a aktivuje výrobu slín, ktorý eliminuje zápachy spôsobujúce mikroorganizmy. Citrónová voda tiež pomáha pri odstraňovaní bieleho filmu na jazyku, ktorý sa zvyčajne vytvára pri odpočinku. Tento biely film sa skladá z rozkladu potravín a tiež mikroorganizmov, ktoré vytvárajú nepríjemný dych.

 1. Vyvažuje hodnoty pH

Lemon je len jedným z najlepších alkalizujúcich potravín pre fyzické telo, pretože má ako citrónovú, tak aj kyselinu askorbovú, ktorá pomáha udržiavať stupne pH. Veľký stupeň pH je dôležitý, pretože nadmerná hladina kyslosti v tele môže byť zapálená. Konzumovanie citrónovej vody pravidelne na prázdnom bruchu v ranných pomôckach odstraňuje celkovú hladinu kyslosti vo fyzickom tele, vrátane kyseliny močovej v kĺboch, ktorá je jedným z hlavných zdrojov nepohodlia a zápalu.

 1. Zvyšuje energiu

Výživné aspekty, ako sú vitamíny B, C, fosfor, bielkoviny, ako aj sacharidy, ktoré sa vyskytujú v citróne, z neho robia prírodný stimulujúci zástupca. Oživuje a okysličuje telo, aby vás naozaj cítil omladený, energický a osviežujúci. Rovnako ako citrón má ešte viac negatívne nabité ióny, dodáva okamžitú energiu pri vstupe do črevného systému. Vôňa citrónu má navyše nádych a zároveň povzbudzujúce vlastnosti.

 1. Liečia infekcie hrdla

Antibakteriálne domy citrónu pomáhajú pri boji s problémami spojenými s infekciami krku, bolestivým hrdlom a tonzilitídou. V skutočnosti jednotlivci, ktorí každé ráno konzumujú pohár citrónovej vody, predstavujú menšie nebezpečenstvo vzniku infekcií krku. Tento zdravý nápoj tiež pomáha zastaviť respiračné problémy ako astma.

 1. Ovláda vysoký krvný tlak

Tí, ktorí trpia hypertenziou, by mohli výnimočne profitovať z tohto zdravého nápoja. Pomáha čistiť lymfatický systém a udržiava ho tiež hydratovaný. Vysoký draselný materiál v citróne tiež pomáha spať oveľa lepšie, znižuje napätie a zvyšuje vaše psychologické fungovanie, čo následne pomáha udržiavať krvný tlak v pravidelnej odrode.

 1. Čistí močový trakt

Teplá citrónová voda funguje ako diuretikum, a tak pomáha vyčistiť močové cesty a tiež motivuje produkciu moču. Navyše tento zdravý a vyvážený nápoj môže zmeniť hladinu pH močového systému a potom odradiť šírenie zlých zárodkov.

Tiez sa Vam moze pacit