Neignorujte bolesť v týchto častiach tela: Môže vás to stáť aj život!

Bolesť je jeden z hlavných a najvýraznejších spôsobov, kedy sa nám organizmus snaží povedať, že niečo nie je v poriadku. Tieto bolesti by sme nemali podceňovať, pretože ide o jeden z najdôležitejších signálov vydaných z nášho tela. Avšak tieto bolesti môžu priniesť veľmi negatívne dopady, ktoré by ste určite nečakali.

Bolesť v jednej časti tela môže pokojne znamenať, že je niečo zle s inou časťou tela, no vy o tom nemusíte ani tušiť. Každá bolesť, ktorá trvá viac ako týždeň by mala byť vyšetrená, obzvlášť pokiaľ ide o časti tela spomenuté nižšie. Ignorovanie tejto bolesti vás môže dokonca aj zabiť.

Srdce

Ľudia, ktorí pociťujú bolesť v ľavej časti hrudníka by mali vyhľadať lekársku pomoc, pretože je to jeden z príznakov srdcových problémov. Svoju pozornosť by ste mali venovať hlavne bolesti v ľavej časti tela, pretože je spojená zo srdcom.

Bránica a pľúca

Máte bolesti na horných ramenách či krku? Pravdepodobne máte problémy s bránicou či pľúcami.

Pečeň a žlčník

Bolesti v krku a hornej časti ramien môže byť tiež prvým príznakom toho, že niečo nie je v poriadku s týmito dvoma orgánmi, obzvlášť, ak sa bolesť vyskytuje častejšie na pravej strane. Pri tomto probléme buďte obzvlášť opatrní, pretože tieto bolesti môžu byť trvalé.

Žalúdok a pankreas

Ak máte bolesti v oblasti brucha a chrbta, môže to znamenať, že máte problémy s týmito dvoma orgánmi. Podľa štatistík viac ako 50% pacientov trpiacich chronickou pankreatitídou majú veľké bolesti chrbtice. Tieto bolesti by ste tiež nemali ignorovať.

Hrubé črevo

Ak máte bodavú bolesť v pravej časti podbrušku môže znamenať, že máte problémy s hrubým črevom. Chybná funkcia hrubého čreva a konečníka sa zvyčajne prejavuje bolesťou v stredovej časti spodného bruška. V tomto prípade sa rýchlo obráťte na lekára.

Tenké črevo

Ak máte pulzujúcu bolesť v oblasti pupku, možno bude treba skontrolovať funkčnosť vášho tenkého čreva. Ak pociťujete túto bolesť, oznámte ju včas lekárovi  a opíšte mu vašu bolesť.

Obličky

Problémy s obličkami je niekedy ťažké diagnostikovať, pretože bolesť môže vyústiť do rôznych častí tela, ako napríklad v spodnej časti chrbta, dolnej časti brucha, panve či stehnách.

Močový mechúr

Problémy s močovým mechúrom sa zvyčajne prejavujú bolesťou v spodnej časti panvy, spredu a z bokov.

Vaječníky

Zapálené vaječníky spôsobujú silné, bodavé bolesti v oblasti vaječníkov. Bolesť môže prechádzať do predného brucha. Nikdy neignorujte bolesť nepárnych symptómov. Poraďte sa s lekárom a prípadne vykonajte ďalšie prehliadky.

Zdroj: healthyfoodhouse.com

Tiez sa Vam moze pacit