Nepotrebujete drahého zubára. Vyliečte zubné kazy, choré ďasná a vybieľte zuby s touto prírodnou pastou.

V čom je táto domáca zubná pasta lepšia od komerčných?

Obsahuje látku nazývanú neem, ktorá sa odborne volá Azadirachta indica alebo slovensky Zederach indický. Táto látka nielen účinne lieči problémy s ďasnami, ale dokáže sčasti napravovať aj menšie zubné kazy a navyše aj posilňuje zubnú sklovinu. K tomu je navyše antibakteriálna, čomu vďačí zložkám ako sú sóda bikarbóna či kokosový olej. Ďalšou výhodou tejto pasty je, že neobsahuje toxický fluór, ktorý sa dnes pridáva do takmer každej komerčnej zubnej pasty. O flóre sa síce tvrdí, že posilňuje zubnú sklovinu, no v skutočností viac problémov vytvára ako rieši. Ide totiž o silný jed, ktorý po prehltnutí sa akumuluje v tele, prevažne kostiach a zuboch a môže spôsobovať ich zvýšenú lámavosť, tiež dentálu fluorózu (fľakaté zuby) a niekedy dokonca vedie k rakovine kostí.

Všetky suroviny potrebné na výrobu tejto čisto prírodnej a bezpečnej zubnej pasty sú bežne dostupné a jej príprava je rýchla a jednoduchá.

Recept na domácu zubnú pastu

  • 3 polievkové lyžice sódy bikarbóny
  • 1 polievkovú lyžicu práškového Zederachu indického 
  • 3 polievkové lyžice extra panenského kokosového oleja
  • 15 kvapiek mätového esenciálneho oleja (voliteľné kvôli mentolovej chuti)

Príprava:

Vo vhodnej nádobe zmiešajte všetky zložky, až kým sa vám nevytvorí homogénna pasta. Kokosový olej môže pri teplotách nižších ako 24˚C tuhnúť, preto ho pred miešaním roztopte, aby sa vám lepšie mixovalo.

Užívanie:

Používajte túto domácu pastu na umývanie zubov rovnako, ako používate bežnú zubnú pastu. Najlepší výsledok dosiahnete, ak ju si s ňou budete čistiť zuby 3 krát denne – vaše zuby budú belšie, ďasná zdravšie a začínajúce menšie kazy sa remineralizujú a tým aj zahoja.

Tiez sa Vam moze pacit