Nepríjmené „mapy“ pod pazuchou sú veľkým faux pas v dnešnej spoločnosti. Skoncujte s nepekne vyzerajúcimi mapkami pod pazuchou.

Nepríjmené „mapy“ pod pazuchou

sú veľkým faux pas v dnešnej spoločnosti a rozhodne nám na našej pútavosti nepridávajú. Výsmešné pohľady ľudí nie sú príjemné pre nikoho. Hlavne v prípade, keď je toľko voľne predajných antiperspiranov a deodorantov na našom trhu. Ani jedna z nás alebo vás páni, by nechcela byť tou ženou z reklamy, ktorá zdvihne ruku v autobuse a okolo pristojaci odídu so zvraštenou tvárou.

Hliník

Hliník bol po dlhú dobu považovaný za netoxický, a tak je bežnou súčasťou rôznych produktov farmaceutického a kozmetického priemyslu. Vstupuje do našich potravín v podobe tetrapakových obalov na mlieko a džúsy, z obalov na hotové jedlá, z mrazených nápojov, syrov či piva. Väčšinou si však neuvedomuje, že značné množstvo hliníku sa dostáva do našeho tela cez kožu v podobe rôznych kozmetických prostriedkov.

Soli hliníku patria medzi významné aktívne zložky antiperspirantov a deodorantov. Ich používanie je veľmi rozšírené, používajú ich už aj malé deti a dospievajúca mládež. Predovšetkým však ženy sú tie, ktoré si aplikujú stále väčšie množstvo kozmetických prípravkov obsahujúcich hliník v oblasti podpazužia, dokonca niekoľkokrát denne.

Neurotoxický hliník sa dostáva aplikáciou spomínaných produktov na citlivé, sliznicou pokryté miesta, kde sa veľmi ľahko vstrebáva a vstupuje do krvného obehu.

Okrem hliníka obsahujú kozmetické „podpazušné“ produkty rôzné iné zlúčeniny zdraviu škodlivé, ako sú parabény, ftaláty, syntetické parfémy a iné chemikálie, ktoré majú preukázateľnú estrogénnu aktivitu. Ich zložky sa absorbujú do kože, čo je častokrát uľahčené v dôsledku holenia chĺpkov v podpazuší.

Klinické študie poukazujú na to, že značný počet prípadov rakoviny pŕs začína u žien práve v oblasti, kam sa aplikuje „podpazušná“ kozmetika.

Kde je dostupná kozmetika?

Na slovenskom trhu je už dostupná aj kozmetika bez obsahu parabénov a ftalátov, deodoranty a antiperspiranty bez obsahu hliníka. Je na každom z nás, ktorou cestou sa rozhodneme ísť a akú kozmetiku budeme používať. Nerozhodujte sa však až keď bude neskoro, keď si nájdete hrčku pod pazuším.

Tiez sa Vam moze pacit