Neskutočné: Toto všetko lieči surová, varená a pečená cibuľa

Či už je konzumovaná surová v šalátoch alebo varená a zakomponovaná v jedle, cibuľa bola odjakživa súčasťou našej stravy.

Vedeli ste však, s čím všetkým pomáha v liečbe, ak sa správne aplikuje?

V tomto článku zistíte množstvo rôznych spôsobov použitia cibule pri liečení všelijakých zdravotných ťažkostí.

Cibuľové zábaly

1) Ak máte bolesti hlavy, opuchy, bolesti uší alebo ste prechladnutí, aplikujte si zábaly s nakrájanými plátkami cibule na postihnuté miesta.

2) V prípade výskytu vysokej teploty, umiestnite cibuľové zábaly na vaše nohy a chodidlá.

3) Ak krvácate z nosa, priložte si zábaly s cibuľovými plátkami na krk.

4) Keď váš uštipne hmyz alebo pohryzú nejaká zvieratá, ranu si vydezinfikujte, potom na ňu priložte koliesko cibule a obviažte obväzom.

5) Pri povrchových alebo podkožných vredoch na pokožke, nastrúhajte cibuľu, zmixujte ju s trochou olivového oleja a následne aplikujte na boľavé miesto po dobu 1 až 2 hodín.

Cibuľová šťava

6) Keď máte zápal hrdla, priedušiek alebo infekciu na pľúcach, nakrájajte cibuľu a vytlačte z nej šťavu.

Tú potom zmiešajte s 1 polievkovou lyžicou medu a skonzumujte to. Robte to 2 až 3 krát denne, kým nenastane zlepšenie symptómov vášho ochorenia.

7) Pokiaľ chcete zabrániť vypadávaniu vlasov alebo podporiť rast už vypadaných vlasov, masírujte si pokožku hlavy niekoľko minút s čerstvou cibuľovou šťavou párkrát denne.

Robte to samozrejme len vtedy, ak vám nevadí silný cibuľový zápach a tiež, ak nie je vaša pokožka príliš citlivá na podráždenie cibuľou.

8) Keď trpíte silným a pretrvávajúcim kašľom, odšťavte cibuľu a jej čerstvú šťavu potom zmiešajte s vodou. Túto zmes pite niekoľkokrát denne.

9) Rovnako ako v bode 8 postupujte aj vtedy, keď sa chcete zbaviť črevných parazitov.

10) Keď máte nejaké ochorenie pokožky ako ekzémy, akné či vyrážky, vmasírujte si niekoľkokrát denne do postihnutej pokožky čerstvú cibuľovú šťavu.

Varená cibuľa

11) Ak vás trápi časté močenie, najemno nakrájajte jednu cibuľu, zmiešajte ju s 200 ml čistej vody, chvíľu povarte, nechajte vychladnúť a nakoniec pridajte 1 polievkovú lyžicu medu. Dobre všetko rozmiešajte a vypite to.

Alternatívnym receptom je nakrájanú cibuľu zmiešať s 200 ml vody, 200 ml vína a štipkou rozmarínu a celé to opäť chvíľu povariť. Každú hodinu vypite jednu polievkovú lyžicu tohto nálevu.

12) Rovnaký postup, ako v predošlom bode, môžete použiť aj pri výskyte žalúdočných vredov. Začínajte ale zľahka a otestujte si, či to vaše vredy nepodráždi.

Pečená cibuľa

13) Keď máte rany alebo vredy na pokožke, najprv si postihnuté miesto umyte vodou.

Potom na neho priložte plátok cibule, ktorý ste predtým upiekli v kokosovom oleji (samozrejme po jej vychladnutí, nie horúcu).

14) Mávate problémy so zrážanlivosťou krvi spojené s rizikom infarktu či mozgovej mŕtvice?

Potom vám pomôže, ak budete 2 krát každý deň konzumovať jemne prepraženú cibuľu v olivovom oleji, napríklad polovicu cibule popoludní a druhú polovicu v noci pred spaním.

15) Pri ušných infekciách si na uši aplikujte zábal s teplou (nie príliš horúcou) pečenou cibuľou.

16) Prikladanie plátkov z pečenej cibule pomáha aj pri liečbe rôznych kožných problémov a iných typov menej agresívnych druhov rakoviny kože.

Poznáte aj ďalšie užitočné spôsoby použitia cibule?

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit