Odhaľte pravú príčinu bolesti chrbtice alebo ako je chrbtica prepojená s jednotlivými orgánmi

Časté problémy s chrbticou sú dôvodom bolesti aj v úplne iných častiach tela. Dôsledkom je, že neliečime pravú príčinu prejavujúcich sa symptómov a preto je nutné venovať pozornosť práve našej chrbtici.

Ak pociťujete bolesť, možno presne určiť z ktorej jej časti pochádza a na základe toho môžete pozorovať rôzne anomálie a problémy s konkrétnymi orgánmi. Na obrázku hore vidíte, ako sú jednotlivé orgány prepojené s chrbticou. Podľa lekárov, asi zo 70% spôsobuje bolesť hlavy práve chrbtica. Dunenie v ušiach, problémy s prehĺtaním jedla, ťažkosti s videním – všetky tieto symptómy môžu byť spôsobené dysfunkciou medzistavcových platničiek a ich okolia.

Pokiaľ vás bolia ruky, prípadne sa stáva, že vám často tŕpnu, fyzioterapeut alebo lekár by mal hľadať príčinu práve v okolí krčnej chrbtice. Problémy v hornej časti chrbtice môžu viesť k bolesti srdca, žalúdka a čriev. Naopak, dolná časť chrbtice má obrovský vplyv na bedrá, stehná, či citlivosť nôh. Prevencia je jednoduchá. Cvičenie a naťahovanie chrbtice vám zlepší zdravotný stav a zbaví vás mnohých druhov bolestí.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit