Odstránte hemoroidy a zbavte sa bolesti, svrbenia a krvácania vďaka týmto 10 receptom, ktoré Vám pomôžu od bolesti.

Hemoroidy

Sú pomerne bolestivou a nepríjemnou záležitosťou. Hovoriť o nich sa mnoho ľudí zdráha, pričom ide o jeden z najčastejších zdravotných problémov. Ich liečba často nie je vôbec jednoduchá. Na trhu sa dajú zohnať rôzne prípravky, ich účinnosť je však buď dosť slabá, prípadne len dočasná.

Na druhej strane, prírodná medicína ponúka niekoľko nadmieru efektívnych spôsobov, ako sa hemoroidov zbaviť a vyriešiť tak ich nepríjemné prejavy ako sú krvácanie, bolesti, svrbenie či opuchy. Nie každý spôsob môže vyhovovať všetkým, preto sme sa rozhodli publikovať hneď 12 takýchto odporúčaní. Vy si tak môžete vybrať to, čo je pre vás najprijateľnejšie.

1. Muškátový oriešok

Pri hemoroidoch sa ukázala ako pomerne účinná táto metóda: Vezmite 1/4 čajovej muškátového orieška nasypte ho do pohára vody. Užite to večer a potom znova ráno. Užívajte denne až do zlepšenia problémov s hemoroidmi, nie však dlhšie ako 1 týždeň. Ak by vám muškátový oriešok nerobil dobre, kúru prerušte a skúste niečo iné.

2. Horúci kúpeľ s epsomskou soľou

Budete si to vyžadovať 15 až 20 minútový kúpeľ 3 krát do týždňa, aby ste sa zbavili opuchov, svrbenia a štrbín po hemoroidoch. Táto metóda je výborná hlavne na vonkajšie hemoroidy. Kúpeľ by sa mal vykonávať vždy po veľkej potrebe.  Postupujte nasledovne: Napustite horúcu vodu do vane a pridajte do nej epsomskú soľ. Ak nemáte epsomskú soľ môžete použiť aj bežnú kuchynskú alebo morskú. Potom sa v tomto kúpeli máčajte spomínaných 15 až 20 minút.

3. Cesnak a kokosový olej

Táto metóda môže byť trocha kontroverzná a bolestivá, preto je skôr len pre odvážnych. Jej cieľom je postihnuté miesto znecitliviť. Vezmite jeden strúčik cesnaku, prípadne len polovicu a popučte ho na jemno, prípadne rozmixujte v mixéri. Pridajte k nemu 0,5 dcl kokosového oleja rozmixujte to na jemnú homogénnu hmotu. Následne zmes prelejte do formičiek v tvare čapíkov a dajte do chladničky zamraziť. Po stuhnutí si takýto čapík zasuňte do konečníka.

 

 

4. Ľadové kocky

Ľadové kocky sa dajú použiť dvoma spôsobmi. Buď ich budete prikladať priamo na vonkajšie hemoroidy, alebo malé kocky  vložiť priamo do konečníka. Efektom bude zníženie opuchov, potlačenie svrbenia, zníženie citlivosti a napokon aj obmedzenie prívodu krvi do hemoroidov a zmrštenie ich objemu.

5. Zmäkčovače stolice

Existujú prípravky, ktoré dokážu zmäkčiť stolicu v prípade, že je zvyčajne veľmi tvrdá a robí ťažkosti pri vyprázdňovaní.Ak sa vás tento problém týka, poraďte sa so svojim lekárom o ich užívaní.

6. Potraviny bohaté na vlákninu

Podobne ako v predošlom prípade, vláknina zabezpečí, že stolica bude mäkšia a navyše jej prechod črevami jednoduchší. Takýmito potravinami sú takmer všetka surová zelenina a ovocie. Možnosťou je tiež užívať priamo špeciálne potraviny, ako napríklad psylium, ktoré obsahuje nadmerné množstvo vlákniny a uľahčuje vyprázdňovanie.

7. Čisté spodné prádlo a pravidelné umývanie intímnych miest

Pamätajte si, že pri hemoroidoch je dôležité časné umývanie intímnych miest a vymieňanie si spodného prádla. Dôvodom je snaha o zabránenie množenia baktérií, ktoré môžu dráždiť pokožku a sliznice a ešte viac tak zhoršovať prejavy hemoroidov. Ak trpíte aj krvácaním alebo náhodným malým únikom tekutín, je vhodné pri sebe nosiť náhradnú spodnú bielizeň. Tá by mala byť bavlnená, aby ste predišli svrbeniu a škrabaniu.

8. Pravidelné cvičenie + 1 jogový cvik na hemoroidy

Pravidelné cvičenie podporuje dobré trávenie a to zasa zaručí, že vaša stolica bude pravidelná a ľahko vyprázdniteľná. To však neznamená, že by ste mali hodiny cvičiť v telocvični. Stačí jednoduchá chôdza. Existuje jeden veľmi účinný jogový cvik na posilnenie svalov zvierača konečníka, čo potom bráni vzniku nových hemoroidov a dokonca zatlačí späť aj tie existujúce. Pri cvičení tohto cviku postupujte nasledovne:

1. Postavte sa vzpriamene, ruky majte pozdĺž tela a ruky si spojte prepletením prstov.

2. Zhlboka sa nadýchnite a počas pomalého výdychu postupne zdvíhajte ruky dohora, akoby ste nimi vytláčali niečo ťažké. Zároveň zvierajte pri tom svaly konečníka.

3. Keď vydýchnite všetok vzduch, ruky by mali byť nad hlavou, dlaňami otočené smerom dohora.

4. Následne uvoľnite všetky svaly, ruky spusťte dole a nadýchnite sa. Potom cvik 8 krát zopakujte.

9. Časté menenie oblečenia

Ak nosievate nohavice, mali by ste ich častejšie meniť a prať. Zvyšky tekutín, stolice alebo hlienov môžu totiž prechádzať cez spodné prádlo a znečistiť aj ďalšie vrstvy oblečenia. Vlhké a teplé prostredie je potom ideálnym miestom na rozmnožovanie baktérií, ktoré sa potom dostávajú do okolia a na druhých ľudí, napríklad prostredníctvom stoličky, na ktorej sedíte.

10. Pite veľa vody

Tento bod súvisí s vlákninou. Na zabezpečenie toho, aby vaša stolica bola ľahko priechodná a nedráždila steny konečníka je potrebné mať dostatočný prísun tekutín. Vyhýbajte sa sladeným nápojom a kofeínu, ktoré vedú k dehydratácii.

Tiez sa Vam moze pacit