Opuchnuté nohy sú celkom nepríjemným stavom, ktorý môže narušiť váš každodenný život. Tehotné ženy vedia, o čom ideme písať. Máme recept na opuch nôh!

Opuchnuté nohy

Sú celkom nepríjemným stavom, ktorý môže narušiť váš každodenný život. Môže to byť spôsobené rôznymi dôvodmi, ako je zlý krvný obeh, prírastok na váhe, menštruačný cyklus, nezdravá strava a tehotenstvo, ale aj vonkajšie faktory ako vlhkosť, teplotné zmeny, horúce počasie a samotná gravitácia, ktorá priťahuje tekutiny v našom tele nadol. Opuchnuté nohy sú dosť bolestivé a nepríjemné. Ak chcete znížiť opuch, ľahnite a zdvihnite nohy až do výšky asi 30 cm.

Toto je rýchle, mierne a dočasné riešenie tohto problému, ale v tomto príspevku budete čítať o prirodzenom spôsobe, ako úplne odstrániť nadbytočné tekutiny z tela a tým znížiť opuch v nohách.

Riešením na opuchnuté nohy je petržlen čaj. Tento prírodný diuretik poskytuje mnoho výhod pre celkové zdravie a pohodu. V roku 2002 vydal časopis Journal of Ethnopharmacology štúdiu, ktorá potvrdila jeho diuretické vlastnosti vďaka svojej schopnosti inhibovať pumpy draslíka a sodíka a stimulovať osmózu a tok moču.

Na rozdiel od iných diuretík, ktoré spôsobujú zníženú hladinu draslíka, je tento minerál naložený petržlenom. Namiesto toho zlepšuje celkový výkon organizmu. To znamená, že môžete zvýšiť odporúčané denné množstvo petržlenu bez toho, aby ste mali žiadne vedľajšie účinky.

„Diuretická a hypotenzná aktivita vodného extraktu zo semien petržlenovej vňati“ je brazílska štúdia z roku 2009, ktorá tiež potvrdila potenciál petržlenu na zvýšenie toku moču a súčasne reguláciu krvného tlaku.

Dr John R. Christopher je jedným z najskúsenejších amerických herbalistov a hovorí, že odporúčané denné množstvo surovej petržlenovej vône alebo petržlenového čaju na liečbu edému je 64 oz. (2 kvarty). Pre plný potenciál bylinkových vlastností použite celú surovú a organickú bylinu, spolu s koreňmi, listy, ktoré majú neuveriteľné liečivé sily.

Ako pripraviť petržlenový čaj??

V 500 ml vriacej vody pridajte päť polievkových lyžíc čerstvých a jemne nakrájaných petržlenových listov a koreňov. Varte ďalších päť minút. Potom nechajte čaj vychladnúť asi 20 minút a napnite.

Konzumujte čaj trikrát denne a opuchy nôh by mali zmiznúť za pár dní.

Tiez sa Vam moze pacit