Po očkovaní dieťaťu nikdy nedávajte tento liek. Môže vyvolať autizmus

Mnohé deti po očkovaní bežnými detskými vakcínami majú rôzne vedľajšie účinky.

Tie závažné sú síce menej časté, no takmer každé dieťa pociťuje istú mieru nepohodlia ako je bolesť či začervenanie v mieste vpichu, prípadne nepokoj alebo mierne zvýšená teplota.

V týchto prípadoch detskí lekári odporúčajú zmierňovať tieto príznaky podávaním liekov proti bolesti.

Najčastejšie odporúčaným liekom je paracetamal a to vo forme buď sirupu pre menšie deti, alebo klasické tabletky pre staršie deti.

Je však bezpečný? Poďme sa na to bližšie pozrieť.

Riziká paracetamolu

Paracetamol je sám o sebe veľmi obľúbeným liekom u detí aj dospelých a vo všeobecnosti sa považuje za bezpečný.

Tento liek je totiž extrémne toxický na pečeň a pri predávkovaní hrozí aj dospelému človeku smrť v dôsledku jej akútneho zlyhania.

Dokonca, množstvo pobytov na jednotkách intenzívnej starostlivosti je spôsobovaných práve neuváženým užívaním paracetamolu.

Len v USA sa odhaduje, že je príčinou viac než 80 tisíc hospitalizácii a 500 úmrtí ročne.

Paracetamol a očkovanie

Prekvapivo, bežným zvykom v rámci  zdravotnej starostlivosti je, že na nepríjemné prejavy po očkovaní sa odporúča užívať paracetamol.

Ide však o veľkú nedbalosť a nezodpovednosť.

Totižto, práve v čase, keď je detský imunitný systém pod náporom toxínov z vakcín, paracetamol síce docieli zníženie bolesti alebo horúčky, no zároveň utlmí imunitný systém a zvýši záťaž pečene.

Pečeň vtedy nedokáže  z tela účinne odstraňovať toxické látky a taktiež sa v nej zastaví produkcia glutatiónu – najdôležitejšieho antioxidantu v organizme.

Glutatión je natoľko silný antioxidant, že dokáže dokonca recyklovať aj ostatné antioxidanty. Keď sa dostatočne utlmí jeho produkcia, celý imunitný systém skolabuje.

Americký úrad pre kontrolu liekov a potravín FDA odporúča lekárom, aby v týchto prípadoch nepredpisovali žiadne lieky s obsahom paracetamolu vyšším ako 325 mg.

Toto odporúčanie sa ale týka len liekov na predpis. Bežný paracetamol sa však dá kúpiť aj bez predpisu a tak si ho rodičia voľne kupujú a podávajú deťom, aby s ním znižovali „horúčku po očkovaní“.

Častým problémom liekov a sirupov s obsahom paracetamolu je ten, že ak dôjde k výrobnej chybe, môžu obsahovať vyššie množstvo účinnej látky, než je uvedené na obale.

Prípad dieťaťa, ktoré po užití paracetamolu zomrelo

Jeden takýto tragický prípad sa nedávno odohral v USA. Malý Tracen sa narodil s nedostatočne vyvinutým hrubým črevom.

Hneď po narodení preto musel podstúpiť operáciu.

Okrem toho mu v rámci bežného očkovacieho kalendára bola tiež podaná vakcína proti hepatitíde B, ktorá sa v niektorých krajinách podáva hneď po narodení.

Jeho pečeň bola z operácie a očkovania natoľko zaťažená, že zlyhala a chlapec na následky toho zomrel.

Paracetamol a autizmus

Boli vykonané viaceré štúdie, ktoré potvrdili, že vystavenie detského tela hliníku, thiomersalu (konzervačná látka vo vakcínach obsahujúca ortuť), formaldehydu a ďalších toxických látok vo vakcínach v kombinácii s paracetamolom je priam pozvánkou pre tragédiu.

Hrozí vtedy vznik ochorenia z autistického spektra, prípadne plne rozvinutý autizmus. V ojedinelých prípadoch dokonca aj smrť.

Záver

Naša stránka zastáva názor, že riziká očkovania vo všeobecnosti sú vyššie ako jeho možné prínosy. Preto očkovanie ako také neodporúčame.

Ak sa však predsa len rozhodnete vaše dieťa dať zaočkovať, potom sa uistite v dvoch veciach.

Po prvé, že je vaše dieťa pred očkovaním úplne zdravé. Aj slabé soplíky sú dôvodom pre odloženie očkovania. Nedajte sa do neho lekárom tlačiť.

Po druhé, že ak sa u dieťaťa vyskytnú nejaké vedľajšie účinky z očkovania, tak dobre zvážte či mu podáte paracetamol alebo iné chemické lieky.

Skôr sa snažte jeho nepohodlie zmierniť inými prostriedkami, ako napríklad podávaním vitamínu C, obkladmi, prípadne prírodnými látkami na zmierňovanie horúčky a bolestí.

 zdroj: http://www.healthiestuniverse.com/vaccines-followed-by-tylenol-increase-risk-of-autism/

Tiez sa Vam moze pacit