Podľa klinických záznamov má šťava z tohto exotického ovocia spoľahlivý vplyv a zmierňuje kašeľ, zaoberá sa sliznicou, ako aj upokojuje príznaky u pacientov s diagnostikovanou tuberkulózou.

Podľa klinických záznamov má šťava z tohto exotického ovocia spoľahlivý vplyv a zmierňuje kašeľ, zaoberá sa sliznicou, ako aj upokojuje príznaky u pacientov s diagnostikovanou tuberkulózou

Výsledky klinickej situácie odhalili, že ananásová esencia je päťkrát účinnejšia pri znižovaní sliznice v porovnaní so sirupy predávanými v lekárňach, rovnako ako u pacientov, ktoré sa zotavia takmer päťkrát oveľa rýchlejšie.

Ďalšia inštancia ukázala, že kombinácia ananásovej šťavy, medu, kajenského korenia a soli podporuje elimináciu hlienu z pľúc u jedincov identifikovaných s tuberkulózou. Je dokázané, že ananás zbavuje každý typ kašľa, najmä suchý kašeľ.

Ananás obsahuje dve silné látky, ktoré dávajú svoju účinnosť. Obsahuje bromelaín, enzým, ktorý bojuje proti zápalom a pomáha pri trávení potravy.

Ananás obsahuje veľké množstvo mangánu, ktorý sa podieľa na tvorbe spojivových buniek a zlepšuje nervovú funkciu. Kombinácia týchto dvoch aspektov zmierňuje kašeľ a odstraňuje hlien z pľúc.

Okrem toho, ananás je vynikajúci zdroj vitamínu C, rovnako ako tento vitamín má viacero účinkov: posilňuje imunitný systém tela a tiež ničí voľné radikály, čo ponúka oveľa lepšiu funkciu vzduchových priechodov.

Odborníci potvrdili, že ananás nielen zmierňuje kašeľ, ale zároveň zmierňuje príznaky artritídy, reguluje krvný tlak a má osobitné protinádorové vlastnosti.

Ananásový kašeľový recept:

  • 1 hrnček čerstvého ananásového džúsu
  • ¼ šálky čerstvej citrónovej šťavy
  • 1 položku zázvoru (asi 3 palce).
  • 1 lyžička medu.
  • ½ lyžičky kajenského korenia.

Inštrukcie:

  1. Zmiešajte všetko dokopy.
  2. Vezmite ¼ šálky, 2-3 krát denne a denne opakujte liečbu, kým nie je kašeľ preč.

Tiez sa Vam moze pacit