Podľa súčasných štúdií má táto úžasná látka schopnosť zastaviť rakovinu a dokonca ju aj úplne vyliečiť!

Doterajšie štúdie boli vykonané zatiaľ iba na zvieratách.

Bohužiaľ, vykonaniu nákladných klinických štúdií na ľuďoch bránia isté medicínsko-farmaceutické kruhy. Tie o skutočne účinný liek na rakovinu nemajú prílišný záujem, pretože by to ohrozilo ich zisky z predaja chemoterapií a iných neúčinných liekov. Preto, aj keď by ste hľadali účinky tejto látky v medicínskej literatúre, tak ich tam nenájdete, lebo oficiálna medicína ich napriek mnohým dôkazom zatiaľ odmieta uznať.

Olej z čierne rasce a súčasné štúdie

Látka, o ktorej sa bavíme je olej z čiernej rasce,  ktorý sa na liečbu rakoviny a množstva ďalších ochorení používa po tisíce rokov, prakticky už od čias starovekého Egypta. Nedávno v roku 2011 sa v Číne a Saudskej Arábii uskutočnili dve štúdie, v rámci ktorých sa skúmala aj stará literatúra a zmienky o jej liečebnom využití v minulosti. Ukázala sa, že ho úspešne aplikovali nielen pri rakovine, ale aj srdcovocievnych ochoreniach, cukrovke, astme, ochoreniach obličiek a viacerých ďalších chorôb. Výskumníci poukázali na to, že zatiaľ nepoznajú presný mechanizmus fungovania tohto oleja proti rakovine. Predpokladá sa však, že je to vďaka antioxidačnému účinku látky tymoquinón a jeho schopnosti posilniť imunitný systém človeka.

Ako funguje olej??

Na základe pozorovaní počas štúdií bolo zistené, po aplikácii oleja z čiernej rasce dochádza k riadenej programovej smrti rakovinových buniek. Ďalší spozorovaní účinok bol na proces APK, ktorý kontroluje prežívanie buniek v rámci tela. V jednej Egyptskej štúdii sa tiež zistilo, že olej z čiernej rasce funguje veľmi dobre v kombinácii s medom.

Vedci vtedy vystavili myši silným karcinogénom a následne skúmali, aký vplyv na ne mala kombinácia oleja z čiernej rasce a medu. Myši rozdelili do 4 skupín, pričom prvej skupine podávali zmes oleja a medu a ďalším skupinám len jednotlivé látky osamote, prípadne placebo. Výsledok ukázal, že tá skupina myší, ktorej podávali len čistý olej, bola chránená pred oxidačným stresom na 80%.

Olej z čiernej rasce chráni aj pred radiáciou

Turecká štúdia z roku 2014 odhalila, že olej z čiernej rasce môže výrazne pomôcť ľudom, ktorí podstupujú ožarovanie. U týchto ľudí podporí rýchlejšiu regeneráciou po rádioterapii. Mnohí pacienti totiž po ožarovaní pociťujú hrozné vedľajšie následky. Ide hlavne o popáleniny, bolesti, toxicitu, časté nevoľnosti, zvracanie, poškodené trávenie, nemožnosť prehĺtania či neraz dokonca aj smrť. Štúdia skúmala účinky oleja z čiernej rasce na myši ožiarené gama žiarením. Tieto zvieratá boli potom rozdelené do 2 skupín.

Prvej skupine bol podaný približne 1 gram oleja pred ožarovaním a potom 1 gram denne počas nasledujúcich 10 dní. Druhej, kontrolnej skupine, bol podaný iba soľný roztok. Výsledok ukázal, že olej z čiernej rasce výrazne znížil mieru oxidačného stresu u prvej skupiny myší a zvýšil okysličovaciu schopnosť pľúc.

Najlepší ochranný účinok sa ukázal vtedy, ak bol tento olej myšiam podávaný už 10 dní pred ožarovaním a potom aj 10 nasledujúcich dní. K podobným výsledkom došla aj jedna indická štúdia z roku 2012. Tá zistila, že užívanie oleja z čiernej rasce chránilo vnútorné orgány myší pred nežiaducimi účinkami ožarovania

Olej z čiernej rasce zničil bunky rakoviny pľúc a pečene

Indická štúdia zistila, že po 16 týždňoch podávania vody s obsahom účinnej látky v oleji z čiernej rasce sa markery rakoviny pečene u myší výrazne znížili, existujúce nádory sa zmenšili a žiadne nové nevznikli. Týmto potvrdili úžasný účinok tymoquinónu na jeho schopnosť zastavovať šírenie a metastázovanie rakoviny. Na druhej strane, štúdia zo Saudskej Arábie potvrdila protirakovinové a protizápalové účinky oleja z čiernej rasce a jeho extraktov na rakovinu pľúc. Ukázalo sa, že tak olej samotný, ako aj extrakty z neho boli schopné zredukovať počet rakovinových buniek a zastaviť ich ďalšie šírenie.

Olej z čiernej rasce a rakovina mozgu

Na záver si uveďme posledný príklad štúdie s týmto olejom, ktorú vykonala Štátna univerzita v Ohio v roku 2013. Ako vieme, glioblastóm je jedna z najagresívnejších foriem rakoviny mozgu. Vedci sa preto podujali skúmať vplyv tymoquinónu práve na tento druh rakoviny mozgu kvôli jeho známym protirakovinovým účinkom. Táto látka nielenže dokáže zacieliť a zneškodniť rakovinové bunky, ale tie zdravé nijako neovplyvňuje.

Štúdia zistila, že tymoquinón zastavoval nielen rast nádorových buniek v mozgu, ale aj v mieche bez toho, aby nejako negatívne ovplyvnil činnosť mozgu. Tiež sa ukázalo, že olej z čiernej rasce utlmoval autofágy, ktoré umožňujú rakovinovým bunkám rásť a produkovať energiu. Ak sa autofágy vypnú, rakovinová bunka umiera, lebo už nie je schopná si ďalej produkovať energiu a vyvíjať sa. Ako sa teda ukazuje, tymoquinón a olej z čiernej rasce predstavujú skutočné mocný nástroj na bol proti rakovine.

 

Tiez sa Vam moze pacit