Pokiaľ ste do teraz netušili, aké neskutočné účinky na naše zdravie má zeler, určite si musíte prečítať náš článok. Ukážeme Vám, prečo by ste ho mali konzumovať pravidelne.

Účinky zeleru :

Protizápalové

Obsahuje apiuman, čo je zlúčenina pektínu, ktorá je životne dôležitá pre vytvorenie protizápalovej reakcie v tele. Celer pomáha pri zápaloch kĺbov a taktiež pri bronchiálnej astme a tiež v celery obsahujú prirodzené prevencie COX-2, ktoré nemajú negatívne účinky, ako sú predpísané lieky COX-2 inhibítory.

Zvyšuje libido

Štúdie ukazujú, že celer má androstenol a androstenón, ktorý zlepšuje sexuálne libido.

Balené s antioxidantmi

– zeler obsahuje skvelé ponuky antioxidantov, ktoré pomáhajú opraviť poškodenia DNA a vyhnúť sa im. Okrem toho antioxidanty spomaľujú proces starnutia. Zeler má fenolické materiály, ako sú tie, ktoré sa nachádzajú v zelenom čaji.

Srdcové prínosy

– zeler má látky, ktoré pomáhajú predchádzať ateroskleróze. A zeler tiež pomáha zastaviť podráždenie srdcového systému a tým pomáha zastaviť infarkt.

Uvoľnite hladké svalové tkanivo

– zeler má schopnosť odvíjať hladkú svalovú hmotu, čo pomáha znižovať krvné napätie, ako aj vyhnúť sa kardiovaskulárnym ochoreniam.

 

Užitočné pre gastrointestinálny trakt

– Štúdie ukazujú, že zeler má schopnosť zabrániť podráždeniu GI taktu vyvolaného vyprážanými potravinami. Celer tiež pomáha s plynom a tiež upokojuje GI trakt … v skutočnosti Komisia E v Nemecku odporúča zeler pre rozrušenie žalúdkov.

Znižuje krvný tlak – celer sa skladá z ftalátov, ktoré znižujú krvný tlak.

Znižuje teplotu tela – šťava z celej zeleniny je úžasná pri vyrovnaní telesnej teploty, ak je teplá.

Žalúdočné vredy

– zeler má apiuman a 10 rôznych iných základných cukor pektínov, ktoré pomáhajú chrániť obloženie vašej brušnej z čriev vredov.

Nepravidelné pohyby čriev – zeler sa skladá zo zväzkov rozpustných a tiež nerozpustných vlákien, a tým zastavuje nepravidelné pohyby čriev.

Rakovina

– zeler má toľko fantastických protizápalových látok, rovnako ako fantastické vlákno, ktoré by tiež pomohlo zastaviť rakovinové bunky. Jedna štúdia odhalila, že konzumácia zeleru môže pomôcť bojovať proti rakovinovým bunkám, pretože zahŕňa luteolín. A ďalší výskum ukázal, že celer by mohol zabrániť vzniku rakoviny prsníka.

Spálenie tukov – Jedna stopka celeru má asi 10 kalórií … takže je to nádherné jedlá na zníženie telesnej hmotnosti.

Zdravie očí – zeler obsahuje veľké ponuky vitamínu A, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie očí a pre prevenciu ochorenia súvisiaceho s vekom.

Zníženie cholesterolu – zeler má butylftalid, ktorý sa v štúdiách skutočne odhalil na zníženie cholesterolu o 7 percent … tým, že jednoducho konzumuje 2 stopky zeleru každý deň.

Diuretikum – zeler je vynikajúci diuretikum a tiež detoxikačný prostriedok.

Elektrolyty – šťava z celej zeleniny je fantastická pre profesionálnych športovcov, pretože šťava z celej zeler obsahuje vynikajúce elektrolyty, ktoré je dôležité vymeniť, keď sa budete pota.

Zlý dych – zeler, ako aj semenáčiky obsahujú látky, ktoré udržiavajú halitózu vyvážené.

Antibakteriálna – zeler pozostáva zo zväzkov účinných antibakteriálnych maklérov, ktorí pomáhajú zastaviť infekcie.

Pamäť

– zeler obsahuje luteolín, ktorý pomáha predchádzať tvorbe plakov – Celer sa skladá z vitamínov C a A, ktoré sú skvelými antioxidantmi, vitamíny B na silu a tiež dobrá nálada, skvelé ponuky vitamínu K, ktoré sa vyžadujú pri vhodnom zrážaní.

Draslík pre zdravie srdca a wellness, meď pre anémiu, vápnik a tiež fosfor pre silné kosti, mangán pre tvorbu enzýmov, molybdén pre metabolizmus a horčík pre napätie a tiež relaxáciu.

Celer sa tiež skladá z fytosterolov, flavónov, flavonolov, furanokumarínov, dihydrostilbenoidov, kvercetínu a kaempferolu, ktoré sú všetky silné antioxidanty.

Dna bolesti – Celer sa skladá z látok, ktoré pomáhajú zbaviť sa kyseliny močovej, a tak sa vyhnúť bolesti dny.

Menopauza – Celer má asi 50 efektívnych vlastností, ktoré pomáhajú pri menopauze.

Použitie

– Celer je najlepšie konzumovaný surový, pretože pri príprave celera stráca väčšinu vitamínov, minerálov a všetkých jeho enzýmov v reálnom čase. Odšťavovanie organického zeleru je úžasné na upokojenie podráždenia vo vašom fyzickom tele a môžete pripraviť aj celery v polievkach, dusených jedlách, pokrmy a tiež veľké ponuky rôznych iných receptov.

Tiez sa Vam moze pacit