Potrebujete dodať energiu a káva už nezaberá? Guarana je prírodná forma silného životabudiča!

Potrebujete dodať energiu a káva už nezaberá? Ste často unavený a malátny? Guarana je prírodná forma silného životabudiča. Prebuďte svoje telo, vďaka guarane. Únava, malátnosť a zlé sústredenie súvisí aj so zaneseným organizmom, ktorý potrebujete prečistiť… Skúste zapojiť do svojho jedálnička okrem guarany aj ľahšie jedlá v kombinácii s dostatkom zeleniny, ovocia a čo chvíľu na sebe budete badať celkové zlepšenie sústredenia a dostatku energie na prácu a bežné činnosti.

O guarane:

Paulínia nápojová je ker, na ktorom rastie spomínaná guarana. Guarana je plodom tejto tropickej rastliny z ktorého sa získavajú semená, vďaka ktorým má guarana tak silné stimulačné účinky. Paulínia alebo Guarana pochádza z južnej Ameriky, kde rastie v čistom pralese a aj práve preto je tak pozitívna na ľudský organizmus. Toto čisté prostredie jej náramne vyhovuje a aj vďaka nemu, je tak silnou a účinnou rastlinou. Guarana má silné stimulačné účinky, protizápalové, antidepresívne a podporuje telo ale aj myseľ… Vyberte si guaranu vo forme, ktorá Vám bude najviac vyhovovať a o chvíľu sa budete lepšie cítiť.

Čo obsahuje guarana?

Silná koncentrácia účinných látok v guarane je úžasná a v krátkej dobe účinná! Zlepšite svoje zdravie vďaka tejto „pomôcke“, ktorú môžete užívať v rôznych formách. Bielkoviny, sacharidy, vláknina, tuk, voda, železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok, selén, meď, mangán, omega 3, omega6 kyseliny, vitamíny A, B, C, E, K, betakarotén, kyselina listová a kyselina pantoténová.

Guarana a účinky na zdravie:

  • Silná podpora imunitného systému, chráni bunky a telo pred radikálmi
  • Antiseptické, antibiotické a detoxikačné účinky
  • Močopudné účinky odvodňujú nadbytočnú vodu a prečisťujú močové cesty
  • Podporuje trávenie, urýchľuje metabolizmus, zlepšuje stolicu
  • Podporuje spaľovanie podkožného a vnútorného tuku
  • Zvyšuje pozornosť a ostražitosť, podporuje funkciu mozgu a pamäti
  • Prírodné antidepresívum, povzbudzuje myseľ a telo
  • Upokojuje nervový systém, eliminuje bolesti
  • Postupne uvoľňuje energiu do tela, normalizuje hladinu cukru

Guarana účinky na chudnutie

Guarana je ako doplnková výživa pri chudnutí povolená. Dodá energiu, prečistí telo ale pozor, opäť na prvom mieste ostáva kvalitná a ľahká strava, pretože inak chudnutie nenastane. Základ je pravidelná a kvalitná strava, dostatočný pitný režim, doplnok chudnutia a až potom nastane výsledný a požadovaný efekt chudnutia. Guaranu užívajte presne podľa príbalového letáku, ktorý máte na danom produkte.

Guarana vo forme

Guaranu si viete zabezpečiť vo forme: tabliet, čaju, šumivých tabliet, žuvačky, tyčinky, nápoje, v práškovej forme alebo v  tekutej forme.

Prášková forma guarany

Guaranový prášok funguje ako doplnok stravovania a jeho výhoda je v tom, že si ho môžete pridať do ľubovoľného jedla alebo pitia. Guaranová prášok si kupujte najlepšie v BIO kvalite. Pridať si ho môžete napríklad do čaju, džúsu, smoothie nápoja, zeleninovej alebo ovocnej šťavy, do jogurtu, tvarohu, mlieka, koktailu, kaše alebo ho použiť v doporučenom množstve na miesto kakaa napríklad na mliečne jedlo. Guaranový prášok užívajte 1 – 2 krát denne po 1/3 čajovej lyžičky, alebo 1 mokka lyžičky pridaním do nápoja alebo jedla. Toto množstvo však neprekračujte, aby ste sa „nepredávkovali“ podobne, ako keď vypijete veľa kávy. Doporučené množstvo guaranového prášku v jednej dávke, teda 1/3 ČL je silná približne ako jedna silná káva alebo dve slabšie kávy.

Tabletová forma guarany je podobná ako prášková forma akurát v tabletovej forme a užívanie dodržujte, taktiež presne podľa doporučeného dávkovania na krabici.

Tiez sa Vam moze pacit