Použite tento jednoduchý a účinný trik a zbavte sa navždy čiernych bodiek!

Keď chodíte pravidelne ku kozmetičke, tak toto istotne predstavuje pre vás najhoršiu časť procedúry. Odstraňovanie čiernych bodiek najmä na nose je veľmi nepríjemné a bolestivé. Preto by ste mali vyskúšať aj niektoré z týchto domácich rád, ktoré na nich zaútočia šetrnejším spôsobom a vy sa už nebudete musieť tak trápiť.

1. Vaječný bielok

Tento spôsob je najjednoduchší a ponúka veľmi rýchle zbavenie sa tohto problému. Budete naň potrebovať obyčajný vaječný bielok. Trošku ho prešľahajte vidličkou, aby nadobudol hustejšiu konzistenciu. Následne si ho naneste na problematické miesta a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút, aby dobre stuhol. Potom si ho strhnite dole a prečistíte si tak vaše póry do hĺbky.

2. Citrónové naparovanie

Veľmi dobrým pomocníkom je i citrón. Ten môžete použiť pri čistení pokožky, ale aj pri naparovaní. Dajte si do hrnca približne dva deci vody, ktorú necháte zovrieť. Do nej potom vlejte šťavu z jedného citróna, prehoďte si cez hlavu uterák a takto sa naparujte aspoň desať minút. Potom hneď ako ho zložíte dole, opláchnite sa vlažnou vodou. Čierne bodky takto pôjdu takmer bezbolestne úplne preč.

3. Med so škoricou

Výhodou týchto dvoch pomocníkov je, že zároveň pôsobia protizápalovo. Čierne bodky teda nielen odstraňujú, ale zároveň aj riešia problém ich vzniku a zamedzujú následne ich ďalšej tvorbe. Zmiešajte rovnaké množstvo tekutého medu a škorice. Hustú pastu si natrite na tie miesta, kde máte čierne bodky. Následne na ne priložte buď nejakú gázu, alebo vatové tampóny. Nechajte tri minúty zaschnúť a potom ich rýchlo strhnite. Na záver použite nejaký hydratačný krém.

4. Sóda bikarbóna

Táto maska sa môže používať iba na nos, pretože jemnú pokožku by inak mohla podráždiť. Zmiešajte sódu bikarbónu s minerálnou vodou a vytvorte z nich hustú kašu. Tú natrite na nos a postupne ju vmasírujte. Po štyroch minútach zmyte teplou vodou. Výhodou sóda bikarbóny je, že čierne bodky aktívne vyťahuje a ich odstraňovanie tak nebude bolestivé.

5. Zelený čaj

Dôležitým bodom pri starostlivosti o pokožku s čiernymi bodkami je i fakt, aby ste ich nielen neustále odstraňovali, ale zároveň proti nim aj preventívne bojovali. A na to je vynikajúci zelený čaj, ktorý pôsobí protizápalovo. Keď si ho ráno pripravíte ku raňajkám, odlejte si trošku do mištičky, do ktorej namočíte vatový tampón. Ešte pred použitím kozmetiky si potom vydenzifikujte problematické partie týmto čajom

zdroj: http://enterastro.com

Tiez sa Vam moze pacit