Prečo je to dôležité jesť jedno jablko denne?

Že vraj jedno jablko denne zabráni chodiť k lekárovi. To je veľká pravda. Jablko je bohaté na prírodné vlákniny, vitamíny, minerálne látky a je povinné byť súčasťou každodennej stravy. Jablká sú za prijateľné ceny, na jeseň sa hemží týmto ovocím a možno ho ľahko vložiť do mnohých lahodných dezertov. Červené, zelené alebo žlté, čerstvé alebo v koláčoch a podobné dezerty sú možné na prípravu.

  1. Jablká obsahujú silné antioxidanty

Hoci všeobecne ovocie a zelenina obsahujú veľké množstvo antioxidantov, jablko je bohaté na mnoho dôležitých antioxidantov, quercetin, čo zlepšuje imunitu prevenciu rôznych chorôb. Takže treba jesť jablko v dopoludňajších hodinách alebo večer pred spaním. Mala by to byť pravidelná zložka vo svojom rannom smoothie, a to namiesto občerstvenia.

  1. Jablká sú dobré pre oči

Štúdie ukázali, že len jedno jablko denne môže zabrániť šedému zákalu (zastretie očnej šošovky) v neskoršej fáze života. Takže jesť jablko by mal byť váš návyk.

  1. Jablká sú bohaté s prírodnými vláknami

Jablká sú najvernejší priatelia tráviaceho traktu. Tiež pomáhajú znížiť hladinu cholesterolu v krvi, zabrániť hnačke a regulovať stolicu.

  1. Jablká sú pomoc pri detoxikácii pečene

V prípade, že pečeň je zdravá, ľahko odstráni toxíny z tela. Jablká sú odporúčané ako súčasť tvojho jedálnička, pretože sú dobré pre pečeň.

  1. Jablko je dobré pre srdce

Ako už bolo spomenuté, jablko so svojimi prírodnými vláknami pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi, pretože udržiava vaše srdce zdravé. Tiež jablko pomáha predchádzať upchatiu tepien, ktoré bránia infarktu.

  1. Jablká sú pomoc pre väčšiu odolnosť
  2. Jablká vám pomôžu znížiť vašu váhu

Keď máte hlad, namiesto sladkosti, čipsov, pizze,si dajte radšej jablko. To vás udrží spokojních až do ďalšieho jedla, čo je skvelé pre reguláciu vašej váhy.

Tiez sa Vam moze pacit