Prečo je pečeň jeden z najdôležitejších orgánov v našom tele? Čo všetko musíme robiť, aby sme ju udržali zdravú? Dozviete sa práve tu a teraz!

Prečo je pečeň jeden z najdôležitejších orgánov??

Pečeň je zodpovedná za to, aby neutralizovala toxické látky, ktoré sa v tele vytvárajú tak v dôsledku vlastného metabolizmu, ako aj látok, ktoré sa do tela dostávajú z vonka. V prípade, že túto úlohu pečeň neplní dostatočne, v tele sa začnú hromadiť toxíny a odtiaľ vedie cesta zdravia už len smerom nadol. Pečeň je na túto úlohu odstraňovania toxínov pomerne dobre vybavená. Ak je ale pod dlhodobým tlakom, škodliviny sa začnú usadzovať aj v nej samotnej a tak časom môže strácať na výkone. Dnes vám preto prezradíme recept, pomocou ktorého si dáte svoju pečeň do poriadku za tak krátky čas, ako je 1 týždeň.

Nápoj na rýchle prečistenie:

Na výrobu tohto detoxikačného nápoja budete potrebovať nasledovné suroviny:

  • 1 čajová lyžička kurkumy
  • 1 čajová lyžička cejlónskej škorice v prášku
  • 1 čajová lyžička postrúhaného zázvoru
  • 1 dcl kokosového mlieka
  • štipka čierneho korenia
  • 1 čajová lyžička medu
  • 1/2 čajovej lyžičky vanilkového extraktu

Príprava

1. Vezmite pohár a nalejte do neho 1,5 dcl vriacej vody.

2. Do vody pridajte kurkumu a zázvor, zamiešajte, prekryte pokrievkou a nechajte lúhovať 10 až 15 minút.

3. Potom primiešajte do toho škoricu, čierne korenie, vanilku a med. Dolejte kokosové mlieko a znova všetko zamiešajte.

Užívanie

Užívajte 1 krát denne počas 7 dní. Najlepšie medzi jedlami, napríklad doobeda medzi raňajkami a obedom alebo poobede medzi obedom a večerou. Po týždni, keď sa vaša pečeň prečistí, začnete sa oveľa lepšie cítiť. Budete mať viac energie, budete vitálnejší, zlepší sa vám pamäť a zvýši chuť do života. Môžete zaznamenať aj ďalšie pozitívne zmeny súvisiace s prečistenou pečeňou akými sú zlepšenie stavu pokožky, ústupu akné či zvýšenie chuti do jedla. Odporúča sa, aby ste túto očistnú kúru vykonali aspoň 2 krát do roka.

Tiez sa Vam moze pacit