Predčasné šedivenie vlasov môže byť riešené bezpečne a prirodzene. Zvážte prírodné liečby pre predčasné šedivenie vlasov, ktoré Vám odporúčame my.

Predčasné starnutie vlasov

Postihuje jedincov vo veku 20-30 rokov a je zvyčajne spôsobené chronickými prechladnutiami, hormonálnymi výkyvmi, genetickou predispozíciou, zlej výživy, stresom, poruchami štítnej žľazy a sínusitídou.

Melanín je hormón zodpovedný za farbu vlasov a nedostatok tohto hormónu spôsobuje, že vlasy sú šedé alebo biele. Aktivita tohto pigmentu sa znižuje s vekom, takže telo inhibuje jeho produkciu v priebehu času.

Zvážte nasledujúce prírodné liečby pre predčasné šedivenie vlasov:

  1. Čierne sezamové semená

Vzhľadom na to, že podporujú aktivitu melanocytov a tým stimulujú produkciu melanínu, čierne sezamové semená sú extrémne účinné pri liečbe základnej príčiny predčasného šednutia vlasov. Odporúča sa, aby ste v priebehu troch mesiacov užívali jednu čajovú lyžičku týchto semien denne.

  1. Amaranth

Amaranth zabraňuje šediveniu, obnovuje prirodzenú farbu vlasov a bojuje proti vypadávaniu vlasov. Jediné, čo musíte urobiť, je umyť vlasy, aplikovať šťavu z listov amarantu na vlasy a pokožku hlavy a následne opláchnuť vodou.

  1. Čierny čaj

Čierny čaj tmavne vlasy, zmäkčuje vlasy a poskytuje úžasný lesk! Jediné, čo musíte urobiť, je uvariť dve polievkové lyžičky čierneho čaju do šálky vody, pridať čajovú lyžičku soli a nechať ju vychladnúť. Niekoľko krát umyte vlasy s čajom a nechajte ho asi 20 minút. Potom ho opláchnite studenou vodou a bez šampónu. Odporúčame opakovať postup 1-2 krát týždenne.

  1. Cibuľa 

Podľa odborníkov je šedivenie vlasov spôsobené nahromadením peroxidu vodíka vo vlasových folikuloch. Cibuľová šťava stimuluje produkciu katalázy a tým obnovuje prirodzenú farbu vlasov. Masírujte pokožku hlavy s niektorou cibuľovou šťavou a ponechajte ju asi 30 minút, kým ju vypláchnite. Opakujte postup každý deň v priebehu niekoľkých týždňov.

  1. Čierna melasa

Tento liek na šedé vlasy je pomerne populárny, pretože produkuje pigment, ktorý prirodzene obnovuje farbu vlasov. Spotreba čiernej melasy dodáva tela 14% RDA medi, rovnako ako horčík, selén a železo. Odporúča sa, aby ste na pár mesiacov každé ráno odobrali lyžicu čiernej melasy.

  1. Šalvia a rozmarín

Obaja šalvia a rozmarín sú účinné pri tmavnutí sivých vlasových prameňov. Pridajte pol šálky sušených listov šalvie a rozmarínu do hrnca s dvoma šálkami vody. Varte zmes a nechajte ju sedieť niekoľko hodín. Naplňte kvapalinu a po jej šampónovaní opláchnite vlasy. Nechajte ju zapnúť 15-20 minút pred umývaním.

  1. Citrónovou šťavou a kokosovým olejom

Kokosový olej hydratuje vlasy, bojuje proti infekciám a stimuluje ich rast. Je tiež bohatý na antioxidanty, čo z neho robí účinný prostriedok na šedivé vlasy. Zmiešajte tri polievkové lyžice citrónovej šťavy s kokosovým olejom na vytvorenie pasty. Aplikujte na vlasy a masírujte pokožku hlavy jemnými pohybmi. Nechajte ju zapnúť na hodinu pred umytím šampónom. Urobte túto liečbu raz týždenne.

  1. hena

Henna tmavne vlasy prirodzene a podporuje lesklé zámky. Ak chcete vytvoriť pastu z henny, premiešajte lyžicu kávového prášku, listy listovej henny, tri polievkové lyžice indického egrešového prášku a nejaký jogurt. Naneste pastu na vlasy a nechajte ju uschnúť.  Ďalšou možnosťou je kombinovať horúcu čiernu kávu s určitým henným práškom na vytvorenie zmesi s konzistenciou jogurtu. Nechajte ho sedieť na pár hodín. Potom naneste na vlasy, ponechajte ich asi tri hodiny a následne ich umyte.

  1. Kari listy

Pri kombinácii s kokosovým olejom sú listy kari sú mimoriadne účinné pri stimulácii pigmentácie vlasov. Kombinácia týchto dvoch zložiek sa môže použiť ako vlasový tonik.

Položte niekoľko polievkových lyžíc kokosového oleja na panvicu, pridajte nejaké kari listy a variť, až kým sa nevyparí. Dobre premiešajte a naneste na vlasy. Odporúča sa ponechať ho 30 až 45 minút pred vypraním.

  1. Indické egreše

Tiež označované ako Amla, indické egreše pracuje divy, pokiaľ ide o predčasné šedivenie, matné vlasy a vypadávanie vlasov. Indické egreše fungujú ako prostriedok proti starnutiu a obsahujú vysokú hladinu antioxidantov a vitamínu C. Môžete ho buď konzumovať, alebo aplikovať vlákninu na vlasy. V kyslom oleji nakrájajte niekoľko indických egreše alebo ampla prášok, nechajte ho vychladnúť a naneste na pokožku hlavy a vlasy. Nechajte zmes cez noc pracovať a umyte ju ráno.

 

Tiez sa Vam moze pacit