Predchádzajte rakovine prsníka pomocou tohto super detoxu podpazušia.

Ako vzniká rakovina prsníka?

Rakovina prsníka zvyčajne vzniká ako rakovina závislá na hormónoch. V týchto prípadoch rast a progresia nádorov korešponduje s hladinami estrogénu v krvi. Komerčné kozmetické prípravky ako sú deodoranty alebo antiperspiranty obsahujú rôzne chemické látky. K tým najhorším radíme napríklad parabény, propylén glykol, triklosan, soli hliníka, TEA, DEA, farbivá či kuaternium.

Zaujímavé zistenia štúdií

Štúdia publikovaná v roku 2007 v Žurnále anorganckej biochémie skúmala vzorky prsníkového tkaniva zo 17 pacientok, ktoré podstúpili mastektómiu (odstránenie prsníka). Výsledky ukázali, že tie ženy, ktoré používali antiperspiranty mali depozity hliníka v prsníkovom tkanive a jeho koncentrácie boli najvyššie práve v blízkosti podpazušia. Niektorí experti tvrdia, že aj parabény zvyšujú riziko rakoviny prsníka a to práve tým, že napodobňujú estrogén. Dokonca, parabény boli objavené vo vnútri nádorov!

Dr. Darbre hovorí:

„Parabény sa používajú ako konzervačné látky v tisíckach kozmetických, potravinárskych a farmaceutických produktoch. Toto je však prvá štúdia, ktorá poukazuje na ich akumuláciu v ľudských tkanivách. Pre nás to znamená zistenie, že keď sú ľudia týmto látkam vystavení, dochádza k ich následnej akumulácii v organizme,“ Je potrebné si uvedomiť, že potenie sa je prirodzenou telesnou funkciou, keďže potom sa telo zbavuje toxických látok.

Je preto dôležité, aby boli póry v podpazuší uvoľnené. Pod kožou sa totiž v daných miestach nachádza množstvo uzlín, ktoré z okolitých tkanív odvádzajú nečistoty a chemické látky. Dnes vám ukážeme ako pomocou detoxu podpazušia dokážete uvoľniť póry a vytiahnuť von toxíny a zvyšky chemických látok, ktoré tam v dôsledku používania antiperspirantov mohli uviaznuť.

Detox podpazušia

  • 3 kvapky rozmarínového vonného oleja
  • 1 polievkovú lyžicu jablčného octu
  • 1 polievkovú lyžicu bentonitového ílu
  • 5 kvapiek vonného oleja z koriandru

Postup prípravy:

V sklenenej miske zmiešajte íl s jablčným octom a potom do toho ešte pridajte vonné oleje. Po dôkladnom rozmixovaní získate jemnú pastu, podobnú kyslej smotane.

1. Natrite tenkú vrstvu pripravenej zmesi do vášho podpazušia a nechajte ju pôsobiť pár minút.

2. Potom si podpazušie dobre umyte.

3. Procedúru opakujte na dennej báze, až kým zápach neustane a tento váš detox, ktorý je zároveň aj prírodným deodorantom, neprestane mierne dráždiť vašu pokožku.

4. Potom procedúru aplikujte podľa potreby.

Tiez sa Vam moze pacit