Prekrojte pár citrónov a rozmiestnite ich po izbe. Prečo? Prečítajte si.

Citróny a ich vplyv na obydlie:

Ak chcete, aby váš domov príjemne voňal, nakrájajte zopár citrónov tak, ako je to znázornené na úvodnom obrázku, umiestnite ich do misiek, rozložte po spálni a nechajte pôsobiť cez noc. Nasledujúci deň spozorujete, ako čisto a sviežo vonia váš domov. Sú oveľa lepšou voľbou než komerčne predávané osviežovače vzduchu, pretože na rozdiel od nich neobsahujú žiadne toxické látky. Keď ich raz vyskúšate, už nikdy viac nekúpite toxické spreje alebo vonné aparáty do zásuviek. Navyše, ak trpíte astmou, alergiami alebo ste iba prechladnutí, citróny vám pomôžu ľahšie dýchať. Zlepší sa vám nielen dýchanie, ale aj celkovo sa budete cítiť čerství a zregenerovaní.

Citróny a krása

Okrem vplyvu na osvieženie vzduchu a zlepšenie dýchania, majú citróny mnohé ďalšie vyžitia, napríklad v kozmetike. Môžete ich použiť napríklad na čistenie pokožky, liečbu akné či tmavých fľakov na pokožke. Stačí ak prekrojíte citrón na polovice a potriete si ním postihnuté miesta. Citrón zmäkčí a zosvetlí tmavé alebo zhrubnuté miesta a spraví vašu pokožku žiarivejšou. Dokáže tiež zosvetliť nechty, osviežiť dychodstrániť svrbenie chodidiel. Ak ste náhodou citlivý na citrón, namiesto priamej aplikácie môžete z neho najprv vytlačiť šťavu, rozriediť ju vo vode a až potom aplikovať na pokožku.

Citróny a zdravie

  • reumy
  • zlého trávenia
  • obličkových kameňov
  • artritídy

Ak budete piť citrónovú šťavu zriedenú s vodou každé ráno, efektívne zbavíte telo nahromadených toxínov.

V minulosti sa citróny používali dokonca na liečbu malárie a cholery kvôli ich schopnosti čistiť krv.

Zo všetkých citrusových ovocí sú citróny zrejme tým najužitočnejším. Sú plné látok ako vitamín C, pektín, antioxidanty, vitamíny skupiny B, vápnik a draslík.

Dokážu účinne posilňovať váš imunitný systém, predchádzať infekciám a liečiť mnohé ďalšie ochorenia.

Tiez sa Vam moze pacit