Príbeh muža, ktorý denne jedol dve lyžičky kokosového oleja. Výsledky sú úžasné!

Kokosový olej môžeme využiť pri varení, k masáži, namiesto telového krému, ako masku na posilnenie vlasov a mnoho ďalšieho. Je to taký malý prírodný zázrak.

A verili by ste aj tomu, že môže pomôcť pri prevencii proti Alzheimerovej chorobe? Doktorka Newportová, ktorá je autorkou štúdie, prišla na úžasný objav. Pri trávení kokosového oleja naše telo začne produkovať ketóny, čo sú organické látky, ktoré pôsobia práve ako ona spomínaná prevencia.

Ketóny spôsobujú, že sa do mozgu dostáva väčšie množstvo kyslíka a ten pomáha pri ischemických zmenách, ktoré v mozgu prebiehajú, a tiež sa môže podieľať na zmenšení nádorov.

Svoju štúdiu doktorka ešte podložila skutočným príbehom. Jej manžel Steve trpí Alzheimerovou chorobou a bol na tom naozaj veľmi zle. Aj napriek užívaniu liekov sa jeho stav nezlepšoval, skôr naopak. Cítil sa malátne a krátkodobá pamäť mu už takmer neslúžila.

 

Preto sa rozhodli, že zákernú chorobu porazí po svojom.

Steve začal užívať 2 lyžičky kokosového oleja denne, nič viac. Doktorka Newportová uviedla, že sa jej muž cítil už po 30 dňoch oveľa lepšie. Bol aktívnejší a sústredenejší. Tras, ktorý je pre Alzheimerovu chorobu typický, takmer vymizol.

Po roku tejto „liečby“ sa zo Steva stal úplne iný človek.

Pochopiteľne nie všetky problémy zmizli, stále má menšie problémy s komunikáciou, ale celkovo je mu niekoľkonásobne lepšie a cíti sa šťastnejší. Vďaka neustálemu prísunu ketónov do mozgu sa choroba nakoniec zastavila a dostal šancu na nový život.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit