Priložte si kapustové listy na tieto miesta a sledujte čo sa stane

Aj napriek tomu, že kapusta a jej konzumácia vedie často k plynatosti čriev, má pre nás aj veľa zdravotných účinkov, ba dokonca možno ešte oveľa viac ako ktorákoľvek iná listnatá zelenina. Cukrovka, infarkt či rôzne bolesti, aj s tým nám dokáže kapusta pomôcť. 

Podľa viacerých štúdií, kapusta vraj dokáže znižovať riziko vzniku rôznych zdravotných ochorení, od cukrovky po ochorenia srdca. Preventívne užívanie (konzumácia) má pozitívny vplyv na trávenie a drobné rany – tie sa ľahko a rýchlo hoja.

Čo dokážu vyliečiť obklady z kapustových listov

Skúsenosti ľudového liečiteľstva hovoria, že kapustové listy môžete aplikovať pri výskyte nasledovných ochorení.

Choroby štítnej žľazy

Štítna žľaza je nesmierne dôležitá, pretože produkuje hormóny potrebné pre rast, adekvátny metabolizmus, správnu činnosť orgánov a trávenia.

Ak chcete vyliečiť svoju štítnu žľazu a obnoviť jej riadne fungovanie, priložte si počas noci kapustové listy na krk a hrdlo, čiže na miesta, kde sa nachádza.

Listy upevnite nejakou gumičkou alebo obväzom. Ráno ich potom môžete z hrdla dať dole. Opakuje to každú noc, až do zlepšenia príznakov.

Bolesti hlavy

Keď vás sužujú neznesiteľné bolesti hlavy, možno máte nejaké problémy s očami. Príčinou môže byť aj únava vyčerpanie alebo nadmerný stres.

Upevnite si preto kapustové listy na spánky a na hornú časť hlavy. Upevnite ich pomocou nejakej čiapky, či už klasickej zimnej alebo čiapkou do sprchy.

Do rána by malo byť po bolestiach. V prípade, že trpíte migrénami, robte to pravidelnejšie.

Bolesti počas kojenia

Ak práve dojčíte dieťa a to vám spôsobuje bolesti v prsiach, vložte si na noc do podprsenky listy z kapusty.

To by malo bolesti spoľahlivo odstrániť. Aplikovať listy môžete v noci aj počas dňa.

Liek proti bolesti

Kapustové listy majú protizápalové účinky a tak isto môžu slúžiť aj ako liek proti bolesti. Na základe štúdií, ktoré viedla univerzita v Misouri, flavonoidy, ktoré sa v kapuste našli, majú protizápalové účinky. Kapustové listy môžete priložiť na bolestivé miesto a nechať pôsobiť celú noc. Dodržujte nasledovné:

  • najprv si listy umyte a vysušte,
  • aplikujte ich na bolestivé miesta a prelepte napríklad leukoplastom alebo obviažte obväzom,
  • nechajte pôsobiť cez noc,
  • každý deň listy vymieňajte.

zdroj: http://www.healthylifehealthyfood.com

Tiez sa Vam moze pacit