Prípravok, ktorý mi pomohol sa zbaviť hemoroidov a aj mojej manželke, ktorá mi ho poradila a veľa iným ľuďom, ktorí mali tento problém

Hemoroidy sú vyčerpávajúcim ochorením, pretože hľadanie účinného lieku proti bolesti, zápalu a nepohodliu, môže trvať aj roky.

Avšak dajú sa liečiť pomocou rastlín, konkrétne aloe vera. Je to silný biogénny stimulátor: zmierňuje zápal v prípade akútneho priebehu ochorenia, pôsobí preventívne pri chronickej forme hemoroidov a taktiež pomáha pri príprave na operáciu aj počas rehabilitácie.

лечение геморроя алоэ

Používanie tejto rastliny urýchľuje metabolizmus v tele, stimuluje regeneráciu tkanív a bráni tvorbe zdurenín. Prečítajte si niekoľko spôsobov, ako si s aloe vera vyliečite hemoroidy.

  1. Vnútorné použitie

Aloe vera ma mierne laxatíve účinky: stolica zmäkne, čo priaznivo ovplyvní aj steny ciev. 20 minút pred jedlom skonzumujte 1 ČL čerstvej šťavy. Pri liečbe je potrebné zvoliť si listy, ktoré dosiahli 15 cm dĺžku, pretože v nich je nazhromaždené potrebné množstvo živín.

сок алоэ внутрь

  1. Obklady z odvaru aloe vera

Obklady pomáhajú pri zhoršení ochorenia, pri hlbokých prasklinách. Odrežte si 2-3 veľké listy a narežte ich na niekoľko kúskov. Vložte ich do menšieho hrnca a zalejte teplou prevarenou vodou. Prikryte a nechajte variť na miernom ohni po dobu 15 minút, dávajte pozor, aby voda nezačala vrieť. Týmto spôsobom si uchová všetky živiny a prospešné látky. Preceďte a vývar je hotový.

Vezmite si kúsok obväzu zložte ho na 6 až 8-krát, namočte do teplého odvaru a priložte ku konečníku na 40-45 minút (počas tejto doby bude lepšie, ak si ľahnete).

компрессы с алоэ

  1. Obklad s čerstvou šťavou z aloe vera

Čerstvá šťava sa môže použiť v prípade, že sa nejedná o akútny zápal sprevádzaný krvácaním. Po dôkladnom vyčistení si na análny otvor priložte vatový tampón namočený v aloe vera po dobu 2 – 3 minút.

примочки с соком алоэ

  1. Alternatíva čapíkov

Z veľkého listu aloe vera si odrežte 5-6 cm kúsok. Úplne ho zbavte vonkajšej tvrdej šupky. Výslednú želatínovú dužinu môžete pokojne použiť ako rektálne čapíky – liečebná procedúra trvá 20 minút.

свечи из мякоти алоэ

Rastlina je hypoalergénna, takže liečba s ňou by nemala spôsobovať vedľajšie účinky, citliví ľudia by si pred použitím mali urobiť test, aby sa predišlo prípadným komplikáciám – svrbenie, opuch, začervenanie.

Aloe by si nemali aplikovať tehotné ženy (môže spôsobiť potrat), ženy počas menštruácie (môže zvýšiť krvácanie) a ľudia na vnútorné použitie s predispozíciou k hnačke.

zdroj: takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit