Austrálski vedci objavili olej na rakovinu hrubého čreva: výrazne pomáha pri liečbe

Budete zrejme prekvapení, no rakovina hrubého čreva je najčastejšie sa vyskytujúcim typom rakoviny tak u mužov, ako aj u žien.

Austrálski vedci objavili olej na rakovinu hrubého čreva: výrazne pomáha pri liečbe

Realita je vskutku zlá. Rakovina hrubého čreva každý rok má na svedomí milióny ľudských životov po celom svete.

Máme však pre vás jednu dobrú správu.

Skupina výskumníkov z Univerzite v Adelaide v Austrálii objavili, že jedná mocná zložka kokosového oleja dokáže v priebehu pár dní zredukovať veľkosť nádorov hrubého čreva až o neuveriteľných 93%!

Zistili to počas nedávnej štúdie, keď skúmali účinky kyseliny laurovej na rakovinové bunky.

Ide o naozaj dôležité zistenie, pretože kokosový olej je doslova plný tejto kyseliny – tvorí takmer polovicu jeho celkového objemu.

Ako kokosový olej ničí rakovinové bunky

Najzaujímavejším zistením bolo, že kyselina laurová zneškodňuje rakovinové bunky tak, že ich kontaminuje vytvorením silného oxidačného stresu.

Počas tohto procesu kyselina laurová zníži hladinu glutatiónu v rakovinových bunkách, ktorý ich za normálnych okolností chráni pred oxidačnými vplyvmi.

Štúdia austrálskych vedcov však nie je jediná, ktorá odhaľuje protirakovinové účinky kokosového oleja.

Mnohé ďalšie štúdie uskutočnené expertmi odhaľujú významné protirakovinové účinky kokosového oleja aj na iné typy rakovín, napríklad pri rakovine prsníka.

Čo všetko dokáže kokosový olej

Kokosový olej tiež dokáže pomocou narúšania lipidových membrán zneškodňovať patogénne baktérie v črevách, a to bež poškodzovania prospešnej črevnej mikroflóry.

Predchádza tak Cronovej chorobe a ulceróznej kolitíde, dvom značne nepríjemným, no pomerne rozšíreným črevným ochoreniam.

Eliminuje aj mnohé črevné parazity, huby, kvasinky a iné škodlivé mikroorganizmy v črevách. Ďalej napomáha absorpcii a udržiavaniu vápnika v tele, čím chráni zdravie kostí.

Navyše, boli dokázané jeho pozitívne účinky pri predchádzaní cukrovky, osteoporózy a vírusových ochorení ako sú mononukleóza, hepatitída či herpesy.

Netreba zabúdať ani na jeho blahodárny vplyv pri podpore trávenia, prečisťovaní a regenerácii pečene, zlepšovaní kvality a zdravia pokožky či znižovaní zápalov a akcelerácii hojenia rán.

Kde zohnať kvalitný kokosový olej

Dobrou správou je, že kokosový olej zaraďuje do svojho sortimentu čoraz väčší počet obchodov s potravinami. Zohnať sa dá tiež v takmer každom obchode so zdravou výživou.

Prečo nie sú pozitíva kokosového oleja doteraz všeobecne známe?

V 60-tych a 70-tych rokoch minulého storočia chceli výrobcovia margarínov zvýšiť svoje zisky a tak museli ľudí nejako presvedčiť, aby začali kupovať ich výrobky.

Dosiahli to tým, že spustili diskreditáciu živočíšnych tukov, ktoré obsahujú veľa nasýtených tukov.

Kokosový olej sa tiež dostal na ich zoznam, pretože ako jeden z mála rastlinných tukov obsahuje vysoký podiel nasýtených mastných kyselín.

V poslednej dobe však čoraz viac výskumov ukazuje na to, že nasýtené tuky vôbec nie sú problém, ako sa doteraz tvrdilo.

Naopak, sú pre zdravie človeka veľmi dôležité, priam nepostrádateľné.

zdroj: http://www.thenaturalhomeremedies.com/?p=2200

Redaktor