Prírodná liečba

Bachove kvapky: návody, správny výber a pôsobenie esencií

Bachove kvapky môžete používať kedykoľvek, keď pociťuje, že ste vnútorne rozladený, nevyrovnaný, vyčerpaný, neviete ako ďalej...

Bachove kvapky: návody, správny výber a pôsobenie esencií

Bachova kvetová terapia pomáha pri komplikovaných vzťahoch s druhými ľuďmi, keď máte problém komunikovať s ostatnými, bojíte sa konkrétnych vecí, či máte nevysvetliteľné obavy. Bachove kvapky sa osvedčili aj pri zdravotných problémoch, ktoré nemajú nejakú jasnú príčinu, pri chronických chorobách ako podporný prostriedok. Pomáhajú deťom zvládnuť obdobia, ktoré sú pre nich veľmi citovo náročné ako napr. Prvé dni v škole, škôlke, odlúčenie od rodičov, choroby, úrazy, sklamania, smútok, detský hnev, agresivitu, hyperaktivitu... Dospelým pomôžu napr. prekonať traumy ako strata zamestanania, rozvod, úmrtie v rodine, prepracovanosť a pod...

Miešanie esencií:
Do jednej mixovacej fľaštičky je možné namiešať 2-6 esencií naraz a tak môžu pokryť psychické rozpoloženie človeka. Tento spôsob je efektívnejší než užívať 1-2 esencie a zároveň aj finančne menej náročnejší.

Zloženie:
Do čistej sterilnej fľaštičky sa nakvapkajú esencie a neperlivá minerálna voda. 

Ako prebieha výber esencií:
1. osobným pohovorom
2. samotným výberom klienta

Ako budú na mňa esencie pôsobiť?
Každý človek  je jedinečný a nedá sa dopredu určiť ako budete pôsobenie esencií vnímať. Niekto vníma pozvoľné zlepšovanie svojho stavu už počas prvých dní užívania a niekto neskôr. U niekoho sa počas prvých dní môže stav aj zhoršiť ako sa problémy čistia a následne sa stav pozvoľné zlepšuje. Niekto pocíti na začiatku užívania esencií silnú eufóriu a postupne sa ustáli v bode, kedy eufória zmizne a cíti sa lepšie než na začiatku užívania esencií.

Klientom, ktorí prechodné zhoršenie stavu ťažko znášajú, doporučujem na čas znížiť dávkovanie podľa vlastného užívania na 3x denne 3 kvapky alebo 2x denne 2 kvapky. Keď nepríjemné stavy pominú, vráti sa opäť k bežnému dávkovaniu 4 x denne 4 kvapky.

Vo väčšine prípadov sa klientom po prvej užívacej fľaštičke uľaví a cítia sa lepšie než na začiatku. Raz za čas sa objaví klient, ktorý po prvej užívacej fľaštičke nepociťuje zmeny a pocíti ich až po ďalšej fľaštičke. Z praxe som vypozorovala, že ako najefektívnejšia varianta sa ukazuje, keď klient užíva Bachove esencie minimálne 2-3 mesiace. Svojich klientov upozorňujem, že pokiaľ si v sebe hromadia problémy roky, nie je možné hneď po mesiaci očakávať zázraky. Neexistuje žiadna metóda, ktorá Vás na počkanie zmení na iného človeka. Veľkú časť práce na sebe robíte Vy sami a Bachove esencie Vám ku zmenám dodajú potrebnú energiu.

Zmien si môžete všimnúť už na maličkostiach – napr. uvedomíte si, že ste nejakú náročnú situáciu zvládli oveľa ľahšie a pokojnejšie než predtým, alebo sa odhodláte k niečomu, čoho ste sa dlhodobo obávali, alebo zistíte, že veci, čo Vás znepokojovali Vás teraz nechávajú kľudnými, alebo sami od seba začínate inak alebo viac komunikovať, cítite sa vitálnejšie, ľahšie, slobodnejšie, šťastnejšie.

 
Ako môžem celý proces liečenia podporiť?
Spolu s fľaštičkou esencií dostávate popis účinkov Vašich esencií. Je dobré si v priebehu užívania prečítať ich charakteristiku a uvedomovať si ich v plnej miere, ktoré mentálne a emočné vzorce Vám bránia v spokojnejšom prežívaní života. Pokiaľ takto vedome prijmete zodpovednosť za zlepšenie svojho stavu, podporíte tým celý liečebný proces.


Prvú fľaštičku esencií mám za sebou a ako pokračovať?
Ak sa klient cíti, že mu vybraná zmes robí dobre a cíti sa fajn, je dobré ešte jednu fľaštičku s rovnakými esenciami na doťuknutie a doladenie jeho stavu.

Ak sa klient cíti lepšie, no zároveň začal riešiť iné životné situácie alebo sa v jeho živote objavili iné okolnosti, je nutná konzultácia. Vtedy je potrebné zmes doplniť, upraviť.

Zdroj: https://www.liecivaterapia.sk/