Prírodné spôsoby odstránenia materských znamienok, bradavíc, kožných vredov či stareckých škvŕn

Poznáme 8 najefektívnejších prírodných spôsobov odstránenia materských znamienok! Vo väčšine prípadov materské znamienka nepredstavujú riziko a sú len kozmetickým problémom. Takmer každý človek ich považuje za neatraktívne a rád by sa ich zbavil.

Materské znamienka, alebo odborne melanocyty névy, sú hnedé a čierne škvrny či škvrny pleťovej farby a sú vytvorené zo skupiny drobných melanocytov. Avšak melanocyty sú bunky zodpovedné za produkciu pigmentu, farbiaca látka sa nazýva melanín.

Znamienka môžu byť hladké alebo drsné, plastické alebo ploché, vrátane alebo bez chĺpku, a zvyčajne sa objavia medzi 20. alebo 30. rokom života. Ako ich vzhľad, tak aj ich počet, môže byť ovplyvnený niekoľkými faktormi, ako intenzita vystavovania sa slnečnému žiareniu, genetika alebo hormonálne výkyvy.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt prirodne odstranenie bradavic

V priebehu rokov môžu materské znamienka zmiznúť, ale nie všetky. Preto sme pre vás zhromaždili najefektívnejšie metódy riešenia tohto problému prírodnou cestou.

Ako prvá a najpodstatnejšia je preskúmanie vzhľadu znamienok. Všímajte si abnormálnu farbu, priemer a symetriu okrajov predtým, ako skúsite niektorú z domácich kúr. Ak sa znamienka v predchádzajúcom období menili, mali by ste navštíviť dermatológa a uistiť sa, že nie sú rizikové.

1. Ricínový olej

Tento blahodarný olej pomôže pri boji s materskými znamienkami či bradavicami a pôsobí ako ich prírodný odstraňovač. Preto vás zbaví neprirodzených kožných výrastkov a nezanechá žiadne jazvy. Pri tejto metóde musíte byť obzvlášť trpezliví, kým uvidíte výsledky, pretože olej odstraňuje znamienka postupne po vrstvách, a nie ako celok. Ku niekoľkým kvapkám ricínového oleja treba pridať štipku jedlej sódy a mletý aspirín. Pripravenú zmes votrite do znamienka a nechajte ju pôsobiť niekoľko hodín kým zaschne. Procedúru opakujte 2 krát týždenne po dobu jedného mesiaca.

2. Aloe Vera

Aloe Vera je tiež efektívny spôsob odstránenia alebo zmiernenia prejavov materských znamienok. Čerstvú dužinu Aloe Vera by ste mali aplikovať na znamienko, ktoré potom obviažete bavlnenou bandážou a necháte pôsobiť pár hodín, aby sa gél z dužiny stihol dostatočne absorbovať. V priebehu jedného mesiaca by ste túto procedúru mali opakovať dva až trikrát týždenne.

3. Cesnak

Cesnak je jednou z najlepších volieb, pretože produkuje enzýmy, ktoré štiepia zhluky buniek, produkujúce pigment. Vezmite čerstvý cesnak, rozdrvte ho a časť umiestnite na materské znamienko. Nechajte pôsobiť počas noci, prípadne niekoľko hodín pod vzdušným obväzom. Po piatich dňoch by ste mali uvidieť prirodzené zmenšenie znamienka.

4. Cibuľová šťava

Cibuľa je účinná pri problémoch so znamienkami, či stareckými škvrnami. Vatový tampón namočte do cibuľovej šťavy, naneste na škvrny, a nechajte pôsobiť približne 30 minút. Opakujte niekoľkokrát denne až 3 týždne.

5. Ľanový olej

Na plastické materské znamienka, čiže na znamienka, ktoré vystupujú do priestoru, je účinný ľanový olej. Znamienka pri pravidelnom nanášaní postupne zmäknú a potom sa dajú jednoducho odstrániť. Mali by ste zmiešať ľanový olej, med a jemne mleté ľanové semienka na pastu, a aplikovať ju na znamienka. Pastu nechajte pôsobiť 1 hodinu. Tento postup opakujte 3-krát denne po dobu niekoľkých týždňov.

6. Extrakt z grapefruitových jadierok

Výťažky z grapefruitových jadierok majú vysoký obsah vitamínu E, takže účinne napomáhajú pri odstraňovaní materských znamienok a iných kožných problémov. Na postihnutú oblasť by ste mali aplikovať kvapku extraktu, a zaistiť ju gázou alebo obväzom. Nechajte pôsobiť po dobu niekoľkých hodín a opakujte metódu 2-3 krát počas dňa po dobu jedného mesiaca. Ba čo navyše, extrakt z grapefruitových semien môže byť tiež zmiešaný s avokádovým olejom v pomere 1:10. Naneste zmes na znamienka a nechajte pôsobiť 15 minút. Opakujte každodenne, kým znamienko zmizne.

7. Jablčný ocot

Jablčný ocot je nesmierne populárny a účinný prírodný prostriedok. Veľmi úspešne odstraňuje znamienka kvôli obsahu kyseliny. Použite vatový tampón namočený v jablčnom octe, a naneste ho na postihnutú oblasť. Zaistite obväzom a nechajte pôsobiť celú noc až do nasledujúceho rána. Tento postup opakujte každý deň asi 10 dní. Jablčný ocot môže na začiatku znamienka zhoršiť, ale po niekoľkých dňoch sa všetko ustáli.

8. Ananásový džús

Čerstvá šťava z ananásu vám pomôže aby boli materské znamienka, kožné vredy a bradavice menej viditeľné. Mali by ste použiť vatový tampón namočený v ananásovej šťave, priložený na problémové miesto celú noc. Tento postup opakujte niekoľkokrát počas dňa niekoľko týždňov, alebo do dosiahnutia požadovaných účinkov. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, každý deň používajte čerstvo vylisovanú šťavu, pretože čerstvá šťava obsahuje viac kyseliny citrónovej.

Pred začatím akejkoľvek z týchto metód liečby (najmä s jablčným octom alebo cesnakom), je nutné skontrolovať, či vaša pleť nie je citlivá na akúkoľvek zložku. Ak zvolená liečba zhorší váš zdravotný stav, prestaňte ju používať.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit