Rakovina prsníka vzniká z kostíc, ktoré nosíme každý deň! Prečítajte si, aké škodlivé sú a môžete predísť rakovine prsníka!!

Ženské poprsie

Nie sú to prsia, ktoré pútajú oči mužov, sú to podprsenky, ktoré im dodávajú tvar, ktorý ich oku lahodí. Prvé patenty na podprsenku boli udelené už koncom 19. storočia. Všetci poznáme ich výhody, podprsenka je predsa bežnou súčasťou nášho šatníka.

Vedeli ste o tom, čo si v skutočnosti chováte na svojej hrudi? Horšie ako tesná podprsenka je už iba pôsobenie kovových kostíc na naše zdravie.

Príliš tesná podprsenka

Vám síce na oko urobí z Bobúl Cibule, je však na prekážku volnému obehu lymfy. Každodenné zaškrcovanie lymfatických ciev viedie k obmedzenému vylučovaniu toxínonov, ktorými sa pravidelne vystavujeme. A neni ich málo. Čo to pre vás znamená? Vznik rôznych cýsť a zatvrdlín, opakované zápaly či upchaté mliečne kanáliky. Dysplazia mliečnej žlazy, označovaná ako fibrocystická mastopatia, predstavuje najčastejšie ochorenie prsníkov, pre ktoré ženy navštevujú lekárov. Nie je prekvapením, že takéto patologické zmeny môžu viesť veľakrát až ku vzniku rakoviny.

Antropológovia Singer a Grismaijer sa zaoberaju spomínanou problematikou už dlhodobo. Vyšetrili viac ako 4000 žien, vďaka čomu došli k záveru, že ženy, ktoré nenosia podprsenku podstupujú omnoho nižšie riziko vzniku rakoviny pŕs. U žien, ktoré nosili podprsenku viac ako 12 hodín denne bol výskyt rakoviny prsníkov najvyšší. Štatistika ukazuje, že toto ochorenie postihlo tri zo štyroch žien s týmto návykom.

Zo žien, ktoré nosili podprsenku po dobru kratšiu ako 12 hodín denne, ochorela jedna z 52. V skupine žien, ktoré nenosili podprsenku vôbec, bol pomer žien 1:168. Pre tých menej matematicky zdatných – znamená to, že u žien nosiacich podprsenku viac ako 12 hodín denne je riziko vzniku rakovinu prsníkov 125x  vyššie.

Odporúčanie:

!!Vyberte si zo všetkých svojich podprseniek kostice!!

– keď to urobíte, na svojom stole budete mať akurát kopu železa. Vyskúšajte to na začiatku na jednej podprsenke a uvidíte, že skoro nič sa na finálnom výzore nezmení.

Pri kúpe novej podrpsenky preferujte tú bez kostíc alebo sa informujte u predajcu na umelohmotné kostice.

V momente ako prídete domov si podprsenku vyzlečte.

Pre dámy, ktorým sa ich poprsie stáva záťažou z dôvodu ich veľkosti, doporučujem športové podprsenky.

Tiez sa Vam moze pacit