RECEPT, ktorý vás zbaví šedivých vlasov a obnoví ich prirodzený vzhľad

Vedeli ste ,že šedivé vlasy su zapríčinené nedostatkami vo vašej strave? Može to byť taktiež ukazovateľ nových chorôb, ktoré sa u vás môžu v blízkej budúcnosti prejaviť? Vedeli ste taktiež, že môžete svojim vlastom vrátiť prirodzenú farbu a spomaliť rast šedín?

Vedecké vysvetlenie: Vedci zistili, že malanín je zodpovedný za tvorbu kmeňových buniek obsiahnutých v každom uzlíku, a to je príčinou vzniku šedín. Závisiac od našej genetiky, tieto bunky začnú produkovať menšie množstvo pigmentu počas toho, ako starneme, a to má za následok tvorbu šedín. Pre tradičnú čínsku medicínu je dôvod šedín hlbší ako jednoduché genetické dedičstvo. podľa tradičnej čínskej medicíny je zdravie obličiek a kvalita krvi vedená vo farbe, sile a stave našich vlasov.

Jedlá, ktoré posilňujuú obličky a krv sú chlorofyol, cukrová melasa, čierne sezamové semienak, hijiki riasy, žihľava a hlavne pýr. Čínska medicína odporúča vyhnúť sa mliečnym produktom, soli a mäsu. Šediny môžu byť taktiež dôsledkom poruchy štítnej žľazy. Neprítomnosť vitamínu B5, B6 a B12 vedie k anémii. nedostatok tých minerálov a vitamínov je často spojený so zníženou absorpciou a nadmerným rastom baktérii v čreve.

Neprítomnosť vitamínu A, medi a zinku môže viesť k slabej imunite, oslabenému pripojeniu žilovej krvi a niekedy k mŕtvici a poruchám v obehovej sústave. Zlepšiť stav vašich vlasov môžete aj pravidelnou konzumáciou čerstvej šťavy so pšeničnej trávy. táto šťava ma veľa výhod pre vaše zdravie. Jedným z nich je spomalenie rastu šedivých vlasov. Tak môžete získať spať prirodzenú farbu vlasov. Táto šťava je tiež veľmi dobrá, pokiaľ idu o čistenie krvi, omladzujúce účinky a obnovu pokožky.

psenicna-trava-big

RECEPT: Ako získať šťavu zo pšeničnej trávy?

Môžete zasadiť pšeničnú trávu vo vašom vlastnom dome, ale môžete ju nájsť v obchodoch s potravinami, sušenú alebo čerstvú. Toto je jeden z možných spôsobov ako si pripraviť šťavu: Vložte do mixéra tieto zložky:

– šálka nasekaného ovocia ( podľa vlastného výberu, napr. banán, jablko, čučoriedky )

– 1 polievkovú lyžicu medu

– 30 ml. zelenej listovej šťavy ( z kelu, šalátu, kapusty…)

– trocha vody

– šálka citrónovej šťavy

– hrsť preničnej trávy.

Konzumujte tento nápoj 1-2x do týždňa a sledujte stav vašich vlasov.

Ak sa Vám článok páčil, komentujte ho a zdieľajte článok 🙂

Tiez sa Vam moze pacit