Recept na bolesti a vodu v kolene vo vnútri článku.

man having pain in his knee making massage

Najčastejšie k tomuto zdravotnému problému dochádza pri úrazoch a poškodeniach väzív alebo šliach. Medzi ďalšie faktory patria preťaženie kolien pri športe alebo práci, prípadne výskyt artritídy. Poškodenia tkanív potom vedú k hromadeniu tekutín, ktoré je známe aj pod ľudovým označením „voda v kolene“.

Čo robiť, ak sa vyskytne voda a bolesti kolena

V prípade, že je stav vážny, je vhodné sa s problémom obrátiť na odborného lekára. Ak však ide o mierne ochorenie, môžete vyskúšať aj niektoré rady prírodnej medicíny.

  • Aplikujte si na boľavé miesto sáčiky s ľadom. Nedržte ich však na kolene priložené príliš dlho, aby nedošlo k podchladeniu tkanív.
  • Zdvihnite si nohy do vyššej polohy. Akumulovaná tekutina sa tak vlastnou gravitáciou odčerpá z kolena preč do tela. Postačí, ak si v ľahu dáte pod lýtka 2 vankúše.
  • Ak fajčíte, tak prestaňte alebo ho aspoň obmedzte. Fajčenie obmedzuje množstvo kyslíka v tkanivách, čím znižuje ich schopnosť regenerácie.
V dnešnom článku vám navyše prezradíme jeden extra účinný recept, ktorý môžete použiť, ak vyššie popísané jednoduché opatrenia nezaberú.

Recept na bolesti a vodu v kolene

Ide o zábal, ktorý zmierni bolesti a pomôže odčerpať nahromadenú vodu z kolena, či už v dôsledku jeho preťaženia alebo úrazu. Potrebujeme:

  • vaječné žĺtko
  • 1/2 čajovej lyžičky soli
  • igelitový obal
  • obväz a leukoplast

Postup:

1. Rozmiešajte v miske vaječné žĺtko so soľou a túto zmes si naneste na koleno.

2. Prekryte to igelitovým obalom a všetko ešte previažte obväzom, ktorý upevníte leukoplastom.

3. Každé 2 hodiny si zábal vymeňte za nový. Na jeden deň budete potrebovať približne 5 zábalov.

4. Zábaly si aplikujte do vtedy, až bolesť a opuch neustúpia.

Tiez sa Vam moze pacit