Skutočný príbeh: Ako ma alkalická strava vyliečila z rakoviny

Tento článok rozpráva skutočný príbeh Rebeky Maglionico, dievčaťa, ktorej bratovi bola diagnostikovaná rakovina. Jej výpoveď poukazuje na to, ako alkalická strava ovplyvnila jeho zdravotný stav.

Rebekin bral mal len 38 rokov, keď u neho zistili rakovinu hrubého čreva. Lekári mu povedali, že zrejme neprežije.

Jeho diagnóza bola šokom aj pre nich, pretože na tento typ rakoviny bol ešte veľmi mladý.

Spočiatku sa liečba zakladala na tradičnom spôsobe pomocou chemoterapie, ožarovania a odstránenia časti hrubého čreva. Avšak jej vedľajšie následky boli horšie ako samotná rakovina.

Tradičná liečba zlyhala, rakovina sa vrátila

Rok po ukončení liečby sa choroba vrátila. Tentokrát sa objavil nádor na chrbte, s metastázovaním do chrbtice, ktorý sa navyše posúval smerom nahor k mozgu.

Okrem pôvodnej rakoviny hrubého čreva teraz trpel aj na sekundárnyspinocelulárny karcinóm.

Najviac alarmujúcou však bola rýchlosť, akou sa rakovina šírila. Onkológovia mu odporučili, aby šiel domov a čas, ktorý mu ešte ostával, strávil so svojimi blízkymi. Nedokázali pre neho totiž už nič viac urobiť.

Operácia bola mimo úvah. Prognóza symptómov, ktoré sa dostavia, keď rakovina zasiahne mozog, bola skľučujúca:

  • strata rovnováhy
  • problémy s chôdzou
  • strata zraku
  • ťažkosti so sluchom a rečou
  • epileptické záchvaty
  • bolesti hlavy, ktoré prejdú až po zvracaní

Keďže Rebekin brat mal ešte len 5 ročného syna, nechcel sa zmieriť s osudom, že má doma v tichosti čakať na svoju smrť.

Rada kolegu z práce všetko zmenila

Našťastie, jeho kolega z práce mu odporučil zúčastniť nadchádzajúceho semináru, kde sa malo prednášať na tému ako žiť život v zdraví a pohodlí.

Seminár sa konal v Hippokratovom inštitúte zdravia na Floride počas najbližšieho víkendu. Jediným problémom bola cena semináru.

Vtedy, akoby zázrakom, šéf jeho brata sa ponúkol, že na ten seminár pôjde spolu s ním a celé to aj zaplatí. Obaja teda spolu na víkend odcestovali na Floridu.

Inštruktormi na seminári boli tí najlepší z najlepších odborníkov v danej oblasti. Po návrate domov Rebekin brat začal s Gersonovou terapiou a alkalickou stravou.

Čo je Gersonova terapia?

Základnou myšlienkou Gersonovej terapie je, že rakovina vzniká vtedy, keď v tkanivách nastanú metabolické zmeny v dôsledku nahromadia toxických látok.

Dr. Garson sa konkrétne domnieval, že sa to stáva vtedy, keď pacienti majú príliš veľa sodíka a málo draslíka, čo spôsobuje poškodenie tkanív a oslabenie orgánov.

Následne, cieľom tejto terapie je obnova zdravia pomocou regenerácie pečene a návratu metabolizmu do pôvodného stavu.

Odstránenie toxínov a reštartovanie metabolizmu sa dosahuje pomocou špecifickej diéty, doplnkov stravy a klystírov.

Zmena stravy Rebekinho brata preto zahŕňala potraviny s nízkym obsahom sodíka, vysokým obsahom draslíka a veľa surových zeleninových štiav.

Alkalická diéta obsahuje minimálne množstvo mäsa, mliečnych výrobkov, bielej múky a bieleho cukru kvôli ich prekysľujúcim vlastnostiam. Namiesto toho sa treba sústrediť na čerstvé ovocie a zeleninu, oriešky a semená. Tie majú totiž na telo alkalizujúci účinok.

pH vnútorného prostredia (nie krvi) je okolo hodnoty 4, čo je veľmi kyslé, keďže neutrálna hodnota je 7. Ideálnou hodnotou pre naše vnútorné prostredie je hodnota 7.2.

Je nepopierateľným faktom, že rakovinové bunky nedokážu rásť a dokonca ani prežiť v zásaditom prostredí alebo za prítomnosti kyslíka.

Navyše, v alkalickom prostredí dokážu bunky udržať oveľa viac kyslíka ako v kyslom prostredí a zároveň v ňom lepšie odvádzajú z tela von toxické látky.

Ako fungovala liečba u Rebekinho brata

Strava Rebekinho brata bola bohatá na draslík, čo malo na telo silný alkalizujúci účinok. Okrem toho, konzumoval čerstvé šťavy, hlavne zo zeleniny.

Výsledok bol pre rakovinu devastačný. Len po 2 týždňoch sa jeho vnútorné pH posunulo z hodnoty 4.0 na 7.5.

Následná kontrola na onkológii odhalila, že jeho nádor na chrbtici sa zmenšil až o 75%.

Po 6 týždňoch tejto úžasnej liečby už po rakovine v jeho tele nebol ani len náznak. Lekári boli natoľko prekvapení, že sa zmohli len na toto konštatovanie: „Neviem síce, čo ste urobili, no pokračujte v tom, pretože už nemáte žiadne známky rakoviny v tele.

Záver

Prešli už 3 roky, odkedy tento muž porazil rakovinu. Dnes si pravidelne testuje hodnoty pH, keďže zvyčajne trvá 2 až 3 dni kým dôjde k ich zmene, ak sa niečo v organizme udeje.

V prípade potreby sa vracia k striktnej Gersonovej/alkalickej strave tak na týždeň aspoň raz za čas, aby udržal veci pod kontrolou a predchádzal problémom v budúcnosti.

Zdroj: How the Alkaline Diet Cured My Cancer ( A True We’ve Done it Story)

Tiez sa Vam moze pacit