Skvelá kombinácia pre zdravie: Nápoj s medom a jablčným octom

Znižuje krvný tlak, pomáha vám chudnúť a riešiť veľa ďalších trápení. Vyskúšajte túto prírodnú metódu a uvidíte sami.

Zdravotné účinky jablčného octu v kombinácii s medom

 1. Zlepšuje stav kĺbov a predchádza ich bolestiam
 2. Upokojuje pálenie záhy
 3. Zlepšuje trávenie, pomáha pri zápche
 4. Zrýchľuje metabolizmus a pomáha tak s chudnutím
 5. Redukuje cholesterol a znižuje krvný tlak
 6. Upokojuje bolesť v krku
 7. nabíja energiou
 8. Zlepšuje stav a vzhľad pokožky
 9. Odstraňuje zápach z úst
 10. Upokojuje a lieči zápaly

Prečo to funguje?

Pozitívne účinky tejto kombinácie na ľudské zdravie možno vysvetliť jej chemický zložením a vzájomnými interakciami s prostredím tela. Veľa lekárov verí, že ochorieme, keď sa nám prekyslí organizmus. (PH pod 7). Ocot je prirodzene kyslý, ale pri konzumácii sa mení na zásaditý. Rovnako tak med má nízke pH, ale zvyšuje zásaditosť organizmu, keď je konzumovaný.

Mix týchto dvoch látok je perfektnou voľbou, keď sa chcete zbaviť nadmernej kyslosti v organizme a vytvoriť zdravšie zásadité prostredie. Náš organizmus funguje najlepšie, keď má pH medzi 7 až 7,4, teda mierne zásadité.

Recept

Je potrebné si zo začiatku užívania zvyknúť na chuť, nie každému sa môže zdať príjemná. Akonáhle ale začnete pociťovať prvé zdravotné účinky, rýchlo navyknete.

 • 1 lyžica medu
 • 1 lyžička jablčného octu
 • 1 hrnček vlažnej vody

Kedy piť?

Najlepšie pite nápoj na prázdny žalúdok, ešte pred raňajkami, ideálne tak 20 až 30 minút pred nimi. Dôležité je zachovať pravidelnosť, pite každý deň v obdobnú dobu.

Niektoré zdroje uvádzajú, že postupom času je možné prejsť na konzumáciu 2 až 3 x denne, záleží na tom, ako veľmi vám chutí táto kombinácia. Avšak rovnako ako so všetkými prírodnými liečivami, je potrebné najprv zistiť, ako konkrétne vaše telo reaguje. Niekomu bude stačiť raz denne pred raňajkami, niekomu bude vyhovovať viac. Ideálne konzultujte konzumáciu tohto nápoja so svojím lekárom, ktorý bude najlepšie vedieť, aké budú reakcie s vašimi práškami, ak nejaké pravidelne beriete.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit