Sladené nápoje Vášmu telu nielenže neprospievajú, ale priamo ubližujú! Zázračnú, najzdravšiu vodu máme všetci doma. Pite iba čistú vodu, vyriešite všetky problémy!

Voda je u ľudí v západných krajinách druhým najobľúbenejším nápojom. Nie je to však veľmi dobré umiestnenie, keď si uvedomíme, že na prvom mieste sú rôzne sladené bublinové nápoje. Sladené nápoje totiž vášmu telu nielenže neprospievajú, ale mu priamo ubližujú. Je dokázané, že spôsobujú celú paletu vážnych zdravotných problémov.

 

1. Ľahšie a rýchlejšie schudnete

Pitie čistej vody namiesto sladených nápojov znamená zníženie kalorického príjmu o toľko kalórií, koľko by ste spálili, ak by ste denne behali 8 km. Čo poviete, nie je to úžasné? Pitie vody je určite jednoduchšie ako taký beh.

2. Zrýchlite metabolizmus a zvýšite si energetickú úroveň

Dva poháre vlažnej vody vypité ráno na lačno vám zrýchlia metabolizmus až o 25%. Budete mať tak počas dňa oveľa viac energie a navyše začnete spaľovať množstvo telesného tuku.

3. Váš mozog bude lepšie fungovať

Ľudský mozog tvorí zo 75 až 83% voda, čo je viac ako je priemerný podiel vody v rámci celého tela. To znamená, že jeho fungovanie dokážete zlepšiť dostatočnou hydratáciou, ktorá zlepší vašu koncentráciu i ostatné mozgové funkcie.

4. Budete menej jesť

Voda má schopnosť potláčať pocity hladu. Tu sa vraciame k prvému bodu, ktorý uvádza, že čistá voda vám pomôže ľahšie schudnúť. Stane sa tak nielen znížením kalórií z nápojov, ale aj kalórií zo samotného jedla.

5. Vaše telo sa bude rýchlejšie detoxikovať

Voda pomáha rozpúšťať a vyplavovať toxíny z tela. No a menej toxínov znamená aj pomalšie starnutie.

6. Znížite riziko mnohých ochorení

Pravidelným pitím čistej vody dokážete zabrániť vzniku a rozvoju mnohých ochorení. Medzi uvedené choroby patrí napríklad vysoký krvný tlak, infekcie močových ciest či rakovina hrubého čreva.

7. Vaša pokožka sa zjemní a vyčistí

Pravidelná konzumácia čistej vody lepšie zhydratuje vašu pokožku, čo ju zvláčni a tiež zbaví vyrážok, akné a ekzémov.

8. Vaše srdce bude fungovať lepšie

Vedeli ste, že vypitie 5 pohárov (zhruba 1 litra) čistej vody denne zníži riziko srdcového infarktu až o 42%?

Tak to už naozaj stojí za to, hlavne keď zohľadníme fakt, že srdcové ochorenia sú najčastejším dôvodom úmrtí u nás, dokonca aj pred rakovinou.

9. Ušetríte množstvo peňazí

Voda je jednoznačne najlacnejšia alternatíva zo všetkých nápojov. Je síce pravda, že niekde je balená voda drahšia ako pivo, no u nás je kvalitná voda aj z vodovodu a tej sa cenovo skutočne nič nevyrovná. Týmto spôsobom nielenže ušetríte kopec peňazí, ale sa vám za to vaše telo navyše aj poďakuje. Pouvažujte nad tým!

Tiez sa Vam moze pacit