Stačí len jedna prísada do kávy a zabudnete na problémy s obličkami

Kardamón poznajú všetci vďaka jeho chuti. Toto korenie má čestné miesto v našich kuchyniach a receptov, do ktorých sa pridáva, je každým dňom viac a viac. Šálka kávy s kardamónom rozochveje chuťové bunky aj tým najnáročnejším labužníkom, nielen kvôli chuti, ale aj pre jej úžitok.

Ukázalo sa, že ak pridáte trochu kardamónu do rannej kávy, môžete si vyliečiť obličky a zbaviť sa tráviacich ťažkostí. A tá chuť! Nemožno vyjadriť slovami!

Liečivé vlastnosti tohto korenia sú známe oddávna z ďalekej Indii a Číne. Už vtedy vedeli, že s týmto korením sa dajú vyliečiť takmer všetky choroby.

Vlastnosti kardamónu

Prečistí telo

Je známy pre svoje blahodarné účinky pri liečbe a prevencii ochorení obličiek a močového mechúra. Pravidelnou konzumáciou sa znižuje krvný tlak a odstraňuje vápnik z obličiek.

Zlepšuje trávenie

Káva s kardamónom pomáha pri trávení. Tajomstvo spočíva v tom, že kardamón zvyšuje prietok žlče, čo zlepšuje trávenie a zároveň uvoľňuje kŕče. Okrem toho odstraňuje nadúvanie a pocit plynatosti.

Bojuje s anémiou

Železo, mangán, meď a ďalšie užitočné vitamíny pomáhajú kardamónu liečiť také príznaky anémie, akou je napríklad vyčerpanosť. Výživné látky korenia zvyšujú hladinu červených krviniek a metabolizmus buniek.

Ako antiseptikum

Počas mnohých rokov sa v Indii používal kardamón na liečbu zápalových procesov v ústnej dutine. Navyše postačí len pár kúskov zrniečok a o sviežosť vášho dychu sa už nemusíte starať.

Zvyšuje imunitu

Priaznivé účinky má aj na váš imunitný systém, zmierňuje nespavosť a depresie a zvyšuje celkovú kondíciu tela.

Chráni kožu

Ak si pridáte kardamón do kávy, čaju alebo len do teplej vody, udržíte si vašu pokožku sviežu, zdravú a ochránite ju pred predčasným starnutím. To všetko vďaka antioxidačným vlastnostiam tohto korenia.

Regeneruje vlasy

Môžete ho použiť aj pri starostlivosti o vašu korunu krásy. Pravidelným oplachovaním vlasov s kardamónom zaistíte, že vaše vlasy budú zdravé a hodvábne lesklé.

Toto je len niekoľko možností ako využiť kardamón. Okrem toho vám v kombinácii s kávou alebo čajom dokáže dodať energiu na celý deň!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tiez sa Vam moze pacit